(fot. KP PSP w Lęborku) 

Potężny pożar w Lęborku! Płonie składowisko

Płonie składowisko w Lęborku ulicy Słupskiej! W akcji udział bierze ponad 30 zastępów straży pożarnych. Jak na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
Redakcja
Zawsze Pomorze
23.06.2022 / 19:27

Zgłoszenie o pożarze dyżurny lęborskiej straży pożarnej odebrał około godz. 17.40. Początkowo na miejsce skierowano 11 zastępów straży pożarnej, ale skala pożaru wymusiła zadysponowanie do działania większej liczby strażaków. Ostatecznie na miejscu pojawiły się 33 zastępy,w tym także specjalistyczna grupa ratownica chemiczno-ekologicznego z Gdyni, której zadaniem jest monitorowanie stanu zanieczyszczenia powietrza. 

pożar złomowiska w Lęborku

(fot. wydział prasowy KG PSP) 

(fot. Wydział prasowy KG PSP) 

Jak mówi bryg. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, akcja gaśnicza cały czas trwa i prawdopodobnie potrwa do wczesnych godzin porannych. Dobra wiadomość jest taka, że - przy najmniej na razie - nie ma informacji o osobach poszkodowanych. 

Ze względu na działania gaśnicze, ruch na trasie kolejowej Lębork - Słupsk, został wstrzymany. Linia przebiega tuż obok miejsca objętego ogniem. 

Skalę pożaru składowiska m.in. opon i plastików widać dopiero z góry

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze