(fot. KWP Gdańsk)

Produkowali amfetaminę, wpadli podczas akcji policji. Dwóch zatrzymanych

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przy udziale funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością narkotykową gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się produkcją amfetaminy. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.
Redakcja
Zawsze Pomorze
25.05.2022 / 15:32

Na terenie jednej z miejscowości powiatu świeckiego, policjanci wydziału kryminalnego z chojnickiej komendy przy udziale funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się produkcją amfetaminy.

Jeden z nich to 28-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, a drugi to 34-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. W wyniku wykonanego przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 10 kg amfetaminy oraz ponad 350 gramów płynnej amfetaminy, która może służyć do wyrobu tego narkotyku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też przedmioty i inne substancje mogące służyć do wytwarzania amfetaminy, a także gotówkę na poczet przyszłych kar. Mężczyźni zostali zatrzymani, po zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Czarnorynkowa wartość wytworzonych narkotyków to nawet pół miliona złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Chojnicach, najbliższe trzy miesiące, mężczyźni spędzą w areszcie.

(fot. KWP Gdańsk)

(fot. KWP Gdańsk)

(fot. KWP Gdańsk)

(fot. KWP Gdańsk)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze