znaki drogowe

Przebudowa drogi w centrum Kartuz. Będą utrudnienia!

Od 19 września rozpocznie się przebudowa ul. Dworcowej w Kartuzach. W związku z tym, na czas trwania prac, nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego. Roboty podzielone są na trzy etapy. Ostatni zakończyć się ma 11 listopada tego roku.
Anna
Merchel
16.09.2022 / 13:25

Od poniedziałku, 19 września, w centrum Kartuz rozpocznie się remont ulicy Dworcowej.

- Teren, przy którym znajdują się liczne lokale handlowo-usługowe wymagał kapitalnego remontu, dzięki któremu możliwe będzie bezpieczne oraz wygodne korzystanie z ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż pasaży handlowych – informuje burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.

W ramach tej inwestycji wykonane mają zostać: oświetlenie terenu, regulacja oraz zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej, nawierzchnia ciągu pieszo-jezdnego z kostki brukowej, w tym wyznaczenie miejsc parkingowych

Prace budowlane podzielono na trzy etapy:

  • I etap: 19 września - 7października: na odcinku: od zjazdu do sklepu Biedronka do skrzyżowania z drogą wewnętrzną wokół centrum handlowego „KASZUBY”.
  • II etap: 10 października – 13 października: na odcinku: od skrzyżowania drogi wokół centrum handlowego Kaszuby z drogą wokół sklepu Biedronka.
  • III etap: 14 października – 11 listopada: na odcinku: od skrzyżowania przy centrum handlowym „KASZUBY” do wyjazdu z drogi wewnętrznej w ulicę Dworcową.

Podczas prowadzonych prac, zgodnie z poszczególnymi etapami, dostęp pojazdów do lokali możliwy będzie tylko dla pojazdów zaopatrzenia.

- Jednocześnie zapewniam, że prace budowlane skoordynowane zostaną w sposób umożliwiający Państwu dostęp do lokali poprzez ciągi piesze – podaje Mieczysław Gołuński.

Całkowity koszt pracy wynosi 403,8 tys. zł. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze