nowa remiza w Przechlewie

Strażacy ochotnicy oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie kończą przeprowadzkę się do nowych siedzib

ŚDS w Przechlewie z nową siedzibą, strażacy z nową remizą

Strażacy ochotnicy oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie kończą przeprowadzkę do nowych siedzib. Oba budynki zbudowano od podstaw przy ulicy Staroszkolnej.
Olek
Knitter
13.03.2023 / 12:53

Nowa remiza dla strażaków z Przechlewa

Nowa remiza dla OSP oraz budynek Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, w którym będzie działał ŚDS, to, zdaniem wójta gminy Przechlewo Krzysztofa Michałowskiego, największe i najważniejsze inwestycje ostatnich lat w gminie.

– Nowa remiza to przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo, lepszy komfort pracy oraz, miejmy nadzieję, że i rozwój naszej straży. Liczę na to, że nowe warunki zachęcą dzieci i młodzież do zaangażowania się w Ochotnicze Straże Pożarne. Dzięki budowie nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy będziemy mogli natomiast zwiększyć liczbę podopiecznych niemalże dwukrotnie – mówi wójt.


– Mamy teraz zupełnie nowy obiekt, własną dużą świetlicę, cztery stanowiska garażowe plus jeszcze szatnie z prawdziwego zdarzenia i wiele innych dodatkowych pomieszczeń – mówi Piotr Maślanka, komendant gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie.

I dodaje: – Nowa remiza wyposażona jest także w sanitariaty, sale wykładowe, kuchnię i pokoje wypoczynkowe. Cały sprzęt, czyli wozy bojowe, łódź, samochód operacyjny, są teraz przechowywane pod dachem.

ŚDS Przechlewo

ŚDŚ w Przechlewie ma nowy budynek

Z nowego budynku cieszy się też Środowiskowy Dom Samopomocy.

– Wygląda on pięknie. Mamy nowy, duży obiekt. Miejsca jest dwukrotnie więcej niż w starej siedzibie. Zyskaliśmy tu przede wszystkim ogromne pomieszczenia do zajęć. Mamy też ogromny taras i ogród, z którego będziemy mogli korzystać przez cały rok. Nasz nowy dom jest wyposażony zarówno w pracownie terapeutyczne, jak i w pracownie kulinarne, pracownie do zajęć ruchowych. Są też kuchnia, jadalnia i sala ogólna, w której można organizować spotkania z rodzinami – mówi Arleta Szumacher, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie.


Bez wątpienia, jednym z najważniejszych elementów wyposażenia obiektu jest winda. Od teraz bezproblemowy dostęp do wszystkich pomieszczeń będą miały również osoby na wózkach inwalidzkich. Obecnie ŚDS w Przechlewie ma pod opieką 22 osoby. W nowym budynku jest miejsce dla 40 osób.

Budowa obu obiektów kosztowała łącznie 7,6 mln zł. 5 mln zł to pozyskane przez gminę dofinansowania rządowe.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze