Radunia remisuje, Gedania 1922 wygrywa

Drugoligowa piłkarska drużyna Raduni Stężyca zremisowała 0:0 w pierwszym wiosennym meczu o ligowe punkty z Wisłą Puławy.
Ryszard Sumiński (przy piłce) i jego koledzy z Gedanii 1922 wygrali w Stargardzie z Błękitnymi 2:1

Autor: Michał Cielecki | GKS Gedania 1922

Ten wynik nie może do końca satysfakcjonować Raduni, mającej w najbliższej perspektywie walkę o utrzymanie się na tym poziomie rozgrywek. Drużyna z Kaszub ma 23 punkty i zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce nad strefa spadkową.

Mecze III ligi

Mecze rundy wiosennej zaczęli już III-ligowcy. Już w piątek swój mecz rozegrali piłkarze Stolema Gniewino. Ich rywalem w Grudziądzu był wicelider tabeli II grupy Olimpia, która wygrała ten mecz 1:0 (1:0). W sobotę swoje mecze rozegrali pozostali pomorscy reprezentanci. W Kartuzach, obchodząca jubileusz 100-lecia Cartusia, zremisowała z Unią Solec Kujawski 1:1 (0:0). Bramkę dla Cartusii zdobył Michał Marczak w 62. minucie. Co ciekawe, w barwach Cartusii zadebiutował były obrońca Lechii Gdańsk Rafał Kobryń. Zawodnikiem tego klubu jest także inny dawny lechista Mateusz Sopoćko.

Rewelacyjnie grający w rundzie jesiennej beniaminek Gedania 1922 rozpoczął rundę wiosenną meczem w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi. Gdańszczanie już w 5. minucie objęli prowadzenie po strzale Adama Dudy. Mimo straty gola z rzutu karnego na początku drugiej połowy, Gedania potrafiła zdobyć drugiego, i jak się okazało, zwycięskiego gola, którego autorem był Paweł Flis w 68. minucie. Gedania wygrała z Błękitnymi 2:1 (1:0).

Klub Piłkarski Starogard w pierwszym meczu rundy wiosennej grał na swoim stadionie z Pogonią Nowe Skalmierzyce i zremisował 0:0, a Bałtyk spotkał się w Gdyni z Unią Swarzędz i zremisował 2:2 (0:1). Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Marcel Sluga (49 min.) i Jan Klimek (65).

W tabeli prowadzi Pogoń II Szczecin (41 pkt.) przed Olimpią Grudziądz (40) i Gedanią 1922 (40). KP Starogard jest 5. (32 pkt.), 12. jest Cartusia (20), 13. Stolem Gniewino (17), 17. Bałtyk Gdynia (10). Unia Janikowo wycofała się z rozgrywek.

Mecze IV ligi

W IV lidze na Pomorzu drużyny rozegrały 20. kolejkę spotkań. Padły następujące rezultaty: Gryf Słupsk – GKS Kolbudy 2:0, MKS Władysławowo – Powiśle Dzierzgoń 2:3, GKS Kowale – Pomezania Malbork 0:3, Gryf Wejherowo – Grom Nowy Staw 2:3, Wierzyca Pelplin – Jaguar Gdańsk 2:2, Pogoń Lębork – Wikęd Luzino 0:0, Borowiak Czersk – Czarni Pruszcz Gdańsk 1:2, Jantar Ustka – Arka II Gdynia 0:8, Bytovia – Anioły Garczegorze 2:2, Sparta Sycewice – Chojniczanka II 0:0.

W tabeli nadal prowadzi Wikęd Luzino (50 pkt.) przed Chojniczanką II (43) i Gromem Nowy Staw (42).