Na terenie posesji policjanci ujawnili dwanaście samochodów wartych kilkaset tysięcy złotych (Fot. KPP Malbork)

Samochody warte kilkaset tysięcy złotych w rozbitej przez policję „dziupli”

Dwanaście samochodów osobowych i dostawczych znajdowało się na jednej z posesji w Malborku, na którą wkroczyli policjanci. Szacunkowa wartość tych aut wynosi kilkaset tysięcy złotych. Biegli wstępnie stwierdzili, że ingerowano w numery VIN tych pojazdów, które pochodziły z działań przestępczych. Mężczyzna, który może mieć związek z tymi samochodami jest poszukiwany.
Piotr
Piesik
1.04.2022 / 15:20

Policjanci ustalili, że na jednej z posesji na terenie Malborka mogą znajdować się samochody pochodzące z przestępstw. Środowym popołudniem na wskazany teren weszła grupa funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji oraz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Pojawili się też biegli z zakresu mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego w Gdańsku. 

W tej przestępczej "dziupli" znajdowało się dwanaście samochodów osobowych i dostawczych różnych marek. Podczas oględzin biegłych stwierdzono ingerencje w tzw. pola numerowe VIN oraz nieoryginalne tabliczki znamionowe. Pojazdy zabezpieczono do dalszych badań procesowych. Szacunkowa ich wartość to co najmniej kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny mogącego mieć związek z tymi przestępstwami.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze