Niebawem nastąpi zamian dowódcy w Jednostce Wsparcia Marynarki Wojennej USA w Redzikowie. Obecnego dowódcę, komandora Michaela Smitha zastąpi komandor John Bartak. Obaj w poniedziałek, 12 grudnia gościli u wójt gminy Słupsk Barbary Dykier. W spotkaniu udział wziął również płk. Maciej Kowalski – Dowódca Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie

Mieszkańcy Słupska mogą zaprosić na święta... amerykańskiego żołnierza

Tradycją świąt Bożego narodzenia jest pozostawienie pustego talerzyka dla niespodziewanego przybysza. Mieszkańcy Słupska i okolic mogą takiego gościa zaprosić do własnego domu. Może nim być... amerykański żołnierz.
Olek
Knitter
13.12.2022 / 10:07

Jeśli ktoś z mieszkańców regionu słupskiego jest chętny, by przyjąć na święta w swoim domu amerykańskich żołnierzy, którzy w tym wyjątkowym czasie nie mogą być u siebie ze swoimi rodzinami, to informujemy, że istnieje taka możliwość.

„Zaproś marynarza na Święta" to specjalny program, który umożliwia odwiedziny amerykańskich marynarzy w domach polskich rodzin, aby wspólnie zasiąść przy rodzinnym stole, obchodzić święta i wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami w zakresie różnic i podobieństw kulturowych.

- Wspólne spędzanie świąt to kolejny sposób na tworzenie silnej więzi między Stanami Zjednoczonymi a Polską i to na najbardziej naturalnym poziomie jakie są relacje międzyludzkie, przyjacielskie, koleżeńskie. Przyjęcie naszych amerykańskich marynarzy do domów i przedstawienie im kultury waszych polskich rodzin podczas Świąt Bożego Narodzenia jest kolejnym sposobem na rozszerzenie naszej polsko-amerykańskiej przyjaźni i partnerstwa na wiele lat – uważa komandor Michael Smith, dowódca Jednostki Wsparcia marynarki Wojennej USA w Redzikowie, który patronuje tej akcji.

Rodziny będą przydzielane marynarzom w oparciu o informacje podane w formularzach. Kontakt do osoby zajmującej się sprawami organizacyjnymi tej akcji – e-mail: [email protected] lub telefon: 597 144 241.

Dodajmy, że niebawem nastąpi zamian dowódcy w Jednostce Wsparcia Marynarki Wojennej USA w Redzikowie. Obecnego dowódcę, komandora Michaela Smitha zastąpi komandor John Bartak. Obaj w poniedziałek, 12 grudnia, gościli u wójt gminy Słupsk Barbary Dykier.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze