Spy Guy, premiera planszówki w Sopocie, 2023

Za nami premiera planszówki z Sopotem w roli głównej

W muszli przy sopockim molo w sobotę, 12 sierpnia odbyła się premiera pierwszej miejskiej edycji gry Trefla – Spy Guy. Planszówka przenosi nas do Sopotu z lat 20. minionego wieku i zachęca do odkrywania miasta. Wśród charakterystycznych punktów kurortu umieszczone zostały: Dom Zdrojowy, Hipodrom, sopocka latarnia, a także Kasino Hotel, czyli obecny Grand Hotel.
Karol
Uliczny
12.08.2023 / 19:01

Spy Guy. Planszówka z Sopotem w roli głównej

Powstanie gry planszowej poświęconej kurortowi zainicjowała Młodzieżowa Rada Miasta Sopotu. Z tym pomysłem Urząd Miasta Sopotu zwrócił się do Trefla, a gdyńska firma, zaproponowała, by planszówka powstała na bazie Spy Guy’a. Z tej okazji przygotowano specjalną, regionalną planszę, która oddaje klimat kurortu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mistrzowie „Ninja Warrior” rywalizowali w Sopocie!

Przy sopockim molo w sobotę, 12 sierpnia odbyła się premiera gry w limitowanej edycji. Od godz. 11. stoczono w muszli dziesiątki potyczek. Jak można było się przekonać, gra łączy pokolenia.

– Gra jest kooperacyjna, dla każdego, w każdym wieku. Można w nią grać samemu, z przyjaciółmi lub rodziną – tłumaczyła treflerka Emilia Olszewska, pracownica gdyńskiej firmy. – Naszym Spy Guy’em, czyli detektywem, musimy złapać przestępcę, którym w tej edycji jest pirat. W trakcie rozgrywki szukamy na planszy określonych elementów związanych z Sopotem. Następnie, o tyle się przesuwamy, ile uda nam się ich odnaleźć. Wygrywamy, gdy staniemy na tym samym polu, co przestępca lub gdy go przegonimy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trefl zainwestuje w Rumi ponad 70 milionów złotych

Grę można było zakupić w promocyjnej cenie. Premierze Spy Guy’a towarzyszyły konkursy z nagrodami, koło fortuny oraz minikosz z udziałem zawodników Trefla Sopot.  

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze