(fot. KPP Starogard Gdański) 

Policja odzyskała luksusowego mercedesa. Trzech zatrzymanych

Warte 300 tys. zł luksusowego merceda odzyskali policjanci ze starogardzkiej komendy wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Skradziony z posesji w Zblewie (powiat starogardzki), po kilku godzinach w "dziupli" był już całkowicie rozkręcony. Zatrzymano trzech mężczyzn, zabezpieczono także narkotyki.
Redakcja
Zawsze Pomorze
27.05.2022 / 12:20

W czwartek, 26 maja kilka minut przed godziną 9, dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży luksusowego mercedesa. Warte 300 tys. zł. auto skradzione zostało w nocy z prywatnej posesji w gminie Zblewo. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili wstępne okoliczności kradzieży.

- Analiza zabezpieczonego materiału dowodowego, przeprowadzone działania operacyjne oraz zebrane w tej sprawie informacje doprowadziły policjantów na jedną z posesji w województwie kujawsko-pomorskim. Funkcjonariusze natychmiast udali się w ten rejon, gdzie w wyniku podjętej z zaskoczenia interwencji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 38 lat. Ponadto policjanci odzyskali skradzionego kilka godzin wcześniej mercedesa. Warte blisko 300 tys. zł. auto było już rozkręcane w garażu znajdującym się na tej posesji - informuje asp. sztab. Marcin Kania, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim

W czasie przeszukania prowadzonego w miejscu zamieszkania zatrzymanego 25-latka, policjanci znaleźli też marihuanę i amfetaminę. 

Dzięki współpracy kryminalnych z komendy wojewódzkiej z funkcjonariuszami ze starogardzkiej jednostki trzej mieszkańcy powiatu bydgoskiego trafili do policyjnego aresztu. Całej trójce grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Starogard Gdański)

(fot. KPP Starogard Gdański)

(fot. KPP Starogard Gdański)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze