(Fot. Sunreef Yachts)

Gdańska stocznia pokazała najnowszy jacht żaglowy. Otrzymał prestiżową nagrodę

Stocznia Sunreef Yachts z Gdańska pokazała najnowszy jacht żaglowy Sunreef 70 Anima. Luksusowa jednostka powstała na zamówienie. Podczas gali The International Yacht & Aviation Awards w Wenecji uznano ją za najlepszy jacht żaglowy.
Patrycja
Cybulska
19.11.2021 / 21:40

Jednym z głównych krajowych producentów luksusowych jachtów jest stocznia Sunreef Yachts z Gdańska. Tym razem pokazała katamaran żaglowy Sunreef 70 Anima.

Jacht został zamówiony przez stałego klienta stoczni i został w pełni spersonalizowany pod kątem oczekiwań właściciela, łącząc w sobie wyrafinowany wystrój wnętrz i komfortową żeglugę – podała stocznia.

Tak Sunreef 70 Anima wygląda od środka. Zobacz zdjęcia!

The International Yacht & Aviation Awards – nagroda dla gdańskiej stoczni!

Podczas tegorocznej gali The International Yacht & Aviation Awards w Wenecji luksusowa jednostka z gdańskiej stoczni została uznana za najlepszy jacht żaglowy. Jury doceniło jego innowacyjny design. To duże wyróżnienie – podczas tego wydarzenia nagradzane są wysokiej jakości innowacyjne projekty przemysłu jachtowego i lotniczego. Galę organizują magazyny branżowe „Design et al” i „Luxe et al”. Nagrodę przyznano w sierpniu 2021 r.

Sunreef 70 Anima – tak wygląda od środka

Podobnie jak wszystkie jednostki z gdańskiej stoczni, tak i Sunreef 70 Anima powstał na zamówienie.

Ponadczasowy i elegancki charakter jachtu tworzy wystrój bazujący na kombinacji szarości, srebra i hebanu – podała stocznia z Gdańska.

Na pokładzie luksusowego jachtu może podróżować 8 pasażerów. W salonie projektanci umieścili dwie duże sofy i stół, tworząc w ten sposób olbrzymią strefę relaksu. Bezpośrednio z salonu wychodzi się na pokład rufowy. Tam znajdują się obszerny stół, przy którym goście mogą spożywać posiłki na świeżym powietrzu, oraz platforma hydrauliczna. Na pokładzie słonecznym umieszczono m.in. bar i grill. Dla gości dostępny jest także taras dziobowy, na którym mogą schronić się przed słońcem.

Kabina armatorska z prywatną łazienką znajduje się w lewym kadłubie. W prawym natomiast umieszczono 3 pokoje gościnne z prywatnymi łazienkami – wszystkie utrzymane w ciemnej kolorystyce jachtu.

Sunreef 70 Anima ma 21 m długości i prawie 11 m szerokości. Napędzają go silniki 2 x 180 HP - 2 x 225 HP. Za architekturę okrętową i design odpowiada Sunreef Yachts.

Stocznia Sunreef Yachts. Jakie jednostki produkuje w Gdańsku?

Stocznia Sunreef Yachts od 2002 r. buduje w Gdańsku jachty motorowe i żaglowe. Jest liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych katamaranów. Zwodowała już ponad 140 jednostek, które można spotkać na akwenach całego świata. Stocznia reprezentuje polski przemysł jachtowy na międzynarodowych targach, m.in. w Monako, Cannes, Miami, Dubaju, Katarze czy w Singapurze.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze