Światowy Dzień Zwierząt w zoo w Gdańsku

Światowy Dzień Zwierząt w gdańskim zoo. Gra terenowa i spotkanie

#Fota Bez Dzikiego Kota to nowa kampania Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, w ramach której w sobotę, 7 października przygotowano spotkanie z opiekunem gepardów. Światowy Dzień Zwierząt był również okazją do wzięcia udziału w grze terenowej.
Redakcja
Zawsze Pomorze
7.10.2023 / 15:13

Światowy Dzień Zwierząt w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym

W wyznaczonych na mapce punktach odnaleźć można było zwierzęce fotoramki, gwarantujące bezpieczne dla dzikich zwierząt selfie, a dodatkowo dające odpowiedź na pytania zawarte w quizie. Konkurs zorganizowany w sobotę, 7 października w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym z okazji Światowego Dnia Zwierząt promował świadome postawy i wiedzę na temat atrakcji turystycznych z udziałem dzikich zwierząt czy ich nieetycznego wykorzystywania w mediach społecznościowych. Odbywał się on-line, w oparciu o smatfony gości, a nagrodami były drobne upominki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Karmienie lwów i tygrysów na specjalnych pokazach w zoo w Gdańsku!

Obchody były dodatkowo szansą, by dowiedzieć się więcej o gepardach, poznać charaktery poszczególnych osobników mieszkających w gdańskim zoo i posłuchać u źródła o tajnikach pracy z nimi – na spotkaniu z opiekunem dzikich kotów, które odbyło się przy wybiegu gepardów.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze