Dwie nowe poradnie w słupskim szpitalu

Pacjenci ze Słupska i okolic mogą już korzystać z dwóch nowych poradni, które zostały uruchomione w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. To poradnie dla pacjentów bariatrycznych oraz chorób wewnętrznych.
Olek
Knitter
23.11.2022 / 13:08

Jak informują w słupskim szpitalu wojewódzkim, nowa poradnia KOS-BAR przeznaczona jest dla pacjentów bariatrycznych i gwarantuje im dostępność do świadczeń związanych z chirurgicznym leczeniem otyłości oraz podniesienie jakości opieki nad pacjentami chorującymi na otyłość, którzy są poddawaniu leczeniu operacyjnemu. Do tej poradni obowiązuje skierowanie z rozpoznaniem icd-10 E66.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ruszyła zbiórka podpisów ws. ustawy o in vitro

- To jedyna taka poradnia w regionie, w której kwalifikuje i przygotowuje się pacjentów do operacji bariatrycznych. Warto podkreślić, że została powołana dzięki temu, że nasz szpital jako jeden z 18 w Polsce został włączony do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia w zakresie koordynowanej opieki specjalistycznej nad świadczeniobiorcami leczonymi z powodu otyłości – mówi Anetta Barna-Feszak, wiceprezes szpitala w Słupsku.

Poradnia KOS-BAR działa parterze szpitala przy ul. Hubalczyków 1 (blok D). Lekarze przyjmują w poniedziałki i w piątki w godz. 13.00-15.00 (gabinet 026) oraz w środy w godz. 17.30-18.30 (gabinet 031).

Poradnia Chorób Wewnętrznych przeznaczona jest do udzielania porad ambulatoryjnych w zakresie chorób wewnętrznych, w tym kontroli po hospitalizacji w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc. Lekarze tej poradni: Marzena Walkiewicz i Sonia Wadas przyjmują w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 8.00 – 12.00 na parterze budynku D słupskiego szpitala (gabinet 015).

ZOBACZ TEŻ: Ból może pojawić się w życiu każdego z nas. Otwarcie Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji w Sopocie

- Działalność tych poradni to przede wszystkim udogodnienie dla pacjentów naszego szpitala, którzy tu przechodzą na leczenie: bariatryczne, internistyczne lub pulmonologiczne - mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. - Zależy nam, aby pacjent w szpitalu był kompleksowo zaopiekowany i płynnie przechodził przez kolejne etapy kwalifikowania do terapii, samej terapii, a potem kontroli i rehabilitacji.

Do szpitalnych poradni rejestrować się można dzwoniąc pod numer telefonu 59 84 60 700.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze