Jeden ukradł 14 butelek alkoholu, drugi 35 czekolad

Jeden ukradł 14 butelek wódki i whisky, drugi 35 sztuk czekolad i 3 kilogramów cukierków. Obaj wkróce staną przed sądem.
Redakcja
Zawsze Pomorze
23.02.2023 / 12:48

Jeden z mężczyzn, w krótkich odstępach czasu, wielokrotnie wracał do tego samego marketu i kradł alkohol. Łupem 54-latka padło 9 butelek wódki i 5 butelek whisky o pojemności 1 litra.

Mężczyzna przyznał, że część alkoholu wypił sam, a resztę sprzedał przypadkowo napotkanym ludziom na ulicy. Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży w warunkach recydywy, ponieważ wcześniej był już skazany za podobne przestępstwo. 54-latkowi grozi nawet 7,5 roku za kratkami.

Drugim z zatrzymanych przez kryminalnych był 35-latek, który 16 stycznia ukradł słodycze z miejscowego marketu. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukradł 35 czekolad oraz ponad 3 kilogramy cukierków. Właściciel oszacował starty na łączną kwotę blisko 550 złotych. We wtorek 35-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze