Policja zatrzymała … trzech braci z powiatu tczewskiego (foto: Policja)

Trzej bracia zatrzymani. Jeden ukradł telefon, dwaj pozostali znieważyli policjantów

20-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany i odpowie za przywłaszczenie telefonu komórkowego. Jego o rok i dwa lata młodsi bracia również nie unikną odpowiedzialności - w trakcie zatrzymania znieważyli policjantów. Mundurowi musieli użyć gazu pieprzowego.
Olek
Knitter
9.12.2021 / 13:10

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada na stacji kolejowej w Tczewie. Wówczas nieznany jeszcze mężczyzna zabrał telefon obywatelowi Białorusi. Pokrzywdzony mężczyzna powiadomił stróżów prawa. Ci po kilku dniach ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 20-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. We wtorek policjanci postanowili zatrzymać go w miejscu zamieszkania.

Bierni wobec tej sytuacji nie zostali dwaj młodsi bracia. - Zaczęli być agresywni wobec funkcjonariuszy i nie reagując na wydane polecenia, szarpali funkcjonariuszy i chcieli zapobiec zatrzymaniu swojego brata – informują policjanci.

Policjanci byli zmuszeni użyć wobec agresywnych mężczyzn gazu pieprzowego oraz kajdanek. Wszyscy trzej bracia zostali doprowadzeni do komendy policji w Tczewie, gdzie spędzili noc w celi. Kryminalni odzyskali również przywłaszczony telefon, który zwrócili właścicielowi.

W środę, 8 grudnia cała trójka została przesłuchana. 20-latek usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia, zaś jego dwaj młodsi bracia usłyszeli zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy oraz wywierania wpływu na czynności służbowe funkcjonariuszy.

O losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za przywłaszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności zaś, za znieważenie oraz wywieranie wpływu na czynności służbowe funkcjonariuszy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze