Tydzień Badań na Dzień Diagnosty

Czy wiecie, że w minioną sobotę obchodzono Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego? Nowe laboratorium diagnostyczne na mapie Słupska postanowiło uczcić to mało znane święto zapraszając na Tydzień Badań Pure Clinical Lab Network.
Arkadiusz
Kosiński
31.05.2023 / 08:31

- W akcji chodzi nie tylko o to, by przedstawić światu nasza placówkę, ale również, a może nawet przede wszystkim, o edukację i profilaktykę – podkreśla Izabela Lewandowska, kierująca nowym laboratorium przy ul. Mochnackiego w Słupsku.

Akcja pod hasłem „Tydzień Badań Pure Clinical Lab Network” w praktyce oznacza, że codziennie, aż do 2 czerwca, pięć pierwszych osób przez pięć kolejnych dni wykona badania przesiewowe na boreliozę całkowicie za darmo. Z kolei badania na Helicobacter pylori, Giardia lambia i pasożyty można wykonać aż o połowę taniej niż zazwyczaj.

Jak podkreślają przedstawiciele laboratorium, proponowane badania to testy, które warto wykonać przed rozpoczęciem wakacji, aby wejść w sezon letni bez obaw i dylematów dotyczących stanu zdrowia swojego lub najbliższych.

- Szczególnie z boreliozą jest teraz problem. Niepozorny kleszcz potrafi wyrządzić naprawdę sporo szkód w naszym organizmie, a wczesna i sprawna diagnoza mogą pomóc tego uniknąć – tłumaczy Izabela Lewandowska.

Pure Clinical Lab Network

Przypomnijmy, że borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do rodzaju Borrelia. Zakażenie człowieka następuje po ukłuciu i żerowaniu kleszcza w skórze, a wczesne objawy choroby obejmują powstanie charakterystycznego rumienia. Niestety, rumień to tylko jeden z objawów boreliozy i występuje u zaledwie 30 procent chorych. Wielu pacjentów tygodniami, a nawet miesiącami zmaga się z szeregiem różnorodnych objawów takich jak problemy z regeneracją, zaburzenia koncentracji, bóle mięśni czy bóle kostno-stawowe, nie znając przyczyny towarzyszącego im dyskomfortu. Efekt jest taki, że mnóstwo osób nawet nie wie, że krętki Borrelia sieją spustoszenie w jego organizmie, upośledzając kolejne układy. Jedyny sposób na weryfikację to testy diagnostyczne na obecność przeciwciał. Właśnie teraz, do 2 czerwca, można je wykonać bezpłatnie przy ul. Mochnackiego w Słupsku.

Przy akcji warto dodać, że Pure Clinical Lab Network to nowa placówka w Słupsku, która ściśle współpracuje z tak renomowanymi podmiotami jak MDR Regulator czy Pure Clinical, odpowiedzialnymi za prawidłowe wprowadzanie wyrobów medycznych na rynek polski oraz unijny. To m.in. na ich potrzeby nowoczesne laboratorium w Słupsku oprócz badań diagnostycznych, daje też możliwość uczestnictwa w akcji biobankowania i pomocy w rozwoju technologii medycznych.

Dowiedz się więcej na temat akcji i poznaj projekty realizowane przez Pure Clinical Lab Network. Sprawdź również, jak uczestnikiem projektu badawczego i oddać swoje próbki do nowo powstającego biobanku. Nierzadko to kolejny sposób na otrzymanie darmowych wyników badań wykonywanych w ramach konkretnych projektów.

Strona internetowa laboratorium: https://purecln.com/kontakt/

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze