Prawie 10 milionów złotych dofinansowania na budowę hali widowiskowo-sportowej otrzymała gmina Brusy. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład (foto: Urząd Miejski w Brusach)

W Brusach zbudują nową halę sportową. To pierwszy pełnowymiarowy obiekt w gminie

Pieniądze na budowę hali widowiskowo-sportowej pochodzą z rządowego programu Polski Ład i wspomogą one pierwszy etap realizacji tej inwestycji. Na ten cel udało się pozyskać prawie 10 milionów złotych dofinansowania.
Olek
Knitter
6.12.2021 / 09:18

Pełnowymiarowa hala widowiskowo-sportowa będzie pierwszym takim obiektem w naszej gminie. Powstanie ona w pobliżu istniejącego już kompleksu sportowego. To obiekt z którego najczęściej korzystać ma młodzież szkolna. Wiemy, że w naszych szkołach jest bardzo dużo uczniów. Zajęcia często odbywają się w holach i korytarzach. Z tej sali będą mogli korzystać mieszkańcy całej naszej gminy. Będą mogli korzystać również uczniowie pozostałych szkół wiejskich w naszej gminie – mówi Witold Ossowski, burmistrz Brus.

Popołudniami nowa hala będzie dostępna także dla osób dorosłych oraz klubów sportowych. Będzie to także miejsce organizacji koncertów i innych, dużych wydarzeń.

Ze względu na ogromny koszt budowy takiej hali, inwestycja ma być realizowana etapami. Pierwszy rozpocznie się w 2022 roku i potrwa do roku 2023. W tym czasie gmina będzie zabiegała o dofinansowanie kolejnych etapów budowy obiektu.


 


 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze