W Gniewie trwają zdjęcia do filmu „Polowanie”

W Gniewie trwają zdjęcia do filmu "Polowanie". Zapowiada się kolejny, mocny obraz. I nie tylko dlatego, że w podtytule ma „Układ zamknięty 2”.
Ryszarda
Wojciechowska
22.09.2022 / 13:58

W połowie września w Gniewie, ruszyły zdjęcia do filmu „Polowanie”. To kolejna produkcja filmowa kręcona na Pomorzu, według scenariusza: Mirosława Piepki, Pawła Chmielewskiego i zmarłego niedawno Michała Pruskiego. Producentem jest Filmicon. Dom Filmowy z siedzibą w Trójmieście.

Jak mówi Mirosław Piepka, „Układ zamknięty” i „Polowanie” łączy jedno: żądza. Ale w tym pierwszym filmie chodziło o żądzę pieniądza, a w drugim o żądzę władzy.

Fabuła obu filmów różni się ale ciężar gatunkowy jest ten sam -  brutalna rzeczywistość w starciu z jednostką. A hasło, które nam będzie towarzyszyć po wyjściu z kina to… opanuj swój gniew.

I dlatego m.in. na plan filmowy wybrano miasto Gniew. Ale jak dodaje Piepka, akcja filmu toczy się w zupełnie innym miasteczku Polski i Gniew nie ma żadnego związku z tematem „Polowania”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Film, który skradł serca widzów. "Johnny" wchodzi do kin

Scenariusz – jak tłumaczy jego autor – powstał na kanwie autentycznych wydarzeń. Nie można twierdzić, że „Polowanie” nawiązuje do „Układu zamkniętego”, bowiem w „Układzie… sednem filmu była żądza pieniądza i spisek polegający na przejęciu przez funkcjonariuszy państwowych pewnej fabryki. A w „Polowaniu” pokazujemy do jakich wypaczeń prowadzi chorobliwa żądza władzy na szczeblu powiatowym. Uważam, że żądza władzy jest bardziej niebezpieczna, niż żądza pieniądza i nieobliczalna wręcz w swych skutkach – puentuje Mirosław Piepka.

Zdjęcia ruszyły teraz, bo pandemia rozbiła im wszystkie, wcześniejsze plany. Twórcy mają nadzieję skończyć je w październiku.

Reżyserem filmu jest pochodzący z Trójmiasta Paweł Chmielewski, który był drugim reżyserem przy filmie „Czarny czwartek” ale znany jest przede wszystkim jako reżyser polskich seriali takich m.in. jak: „Klan” czy „Pierwsza miłość”.

W roli głównej zobaczymy Michała Czerneckiego - aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego. Zagrał wcześniej w  takich produkcjach jak: „Doskonałe popołudnie”, „Wojna polsko-ruska”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Planeta singli” czy „ 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, ale też w wielu serialach, którym zawdzięcza rozpoznawalność: „Na dobre i na złe”, „Londyńczycy”, „Pierwsza miłość’ czy „Diagnoza”.

W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Magdalena Walach, Andrzej Andrzejewski, Artur Barciś, Kamila Kamińska i Ewa Kasprzyk.

Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman – syn słynnego, polskiego operatora Pawła Edelmana.

Olga Bieniek - producentka opowiada, że Gniew ich zaskoczył nie tylko swoja urodą ale otwartością, serdecznością i gościnnością zarówno samych włodarzy miasta jak i mieszkańców.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze