warsztaty dla seniorów „Zawsze Pomorze” w Tczewie

W obu warsztatach pod hasłem „Kocham moje miasto” łącznie udział wzięło około 40 seniorów z Tczewa (na zdjęciu) i Gdańska

Kocham moje miasto, czyli fotografowanie bez tajemnic

Kilkudziesięciu seniorów z Gdańska i Tczewa wzięło udział w kolejnych warsztatach dziennikarsko-fotograficznych, organizowanych przez portal i tygodnik „Zawsze Pomorze”. Rąbka tajemnicy w temacie zdjęć uchylił seniorom nasz redakcyjny kolega, dziennikarz i fotoreporter Olek Knitter.
Krystyna
Paszkowska
11.08.2023 / 16:28

„Kocham moje miasto”. Seniorzy na warsztatach dziennikarsko-fotograficznych „Zawsze Pomorze”

Inauguracyjne warsztaty stały się okazją do przybliżenia naszych działań ich uczestnikom. Seniorzy poznali szczegóły pracy dziennikarskiej i fotoreporterskiej, pytali też m.in. o kwestie dotyczące publikowania materiałów w social mediach.

Warsztaty oprowadziły dziennikarki „Zawsze Pomorze”: Bogdana Wachowska oraz Gabriela Pewińska. To było pewnego rodzaju preludium do praktycznych warsztatów fotograficznych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nigdy nie jest za późno, by się czegoś nauczyć. Rozpoczęły się warsztaty dziennikarsko-fotograficzne „Kocham moje miasto” dla seniorów

Tym razem, nasz kolega i fotoreporter Olek Knitter „zabrał” seniorów w świat fotografii, mówiąc nie tylko o jej historii, czyli kiedy powstało pierwsze zdjęcie i jak długo trwało jego naświetlanie, kiedy pojawił się na fotografii pierwszy człowiek, i o różnych aspektach technicznych, ale też jak „bawić się“ światłem, które jest istotą fotografii. Pokazał także, jak poprawnie fotografować, np. smartfonami, co bardzo interesowało uczestników warsztatów. Niektórzy dopiero podczas spotkania odkryli pewne funkcje, jakimi dysponują ich telefony.

warsztaty dla seniorów „Zawsze Pomorze” w Gdańsku

W obu warsztatach pod hasłem „Kocham moje miasto” łącznie udział wzięło około 40 seniorów z Tczewa i Gdańska.

– Jestem zadowolony – przyznaje Rajmund Dominikowski z Tczewa. – Odrobiłem już zadanie domowe – zaraz po warsztatach zrobiłem kilka zdjęć i wysłałem je fotoreporterowi. To było bardzo dobre spotkanie. Teraz tylko liczę, że pogoda dopisze, jak będziemy mieli kolejne warsztaty – mamy wyjść w teren.

Zadowolona z praktycznych warsztatów jest także Wanda Kołucka. Tczewianka przyznała, że dotychczas z fotografią była „na bakier”.

Prawie nic nie umiem – przyznaje Wanda Kołucka. – Ucieszyłam się, że mogę dowiedzieć się trochę więcej, jak fotografować. Po warsztatach już zaczęłam coś z dziewczynami robić. Cieszę się, że czegoś się nauczyłam. Spotkanie było bardzo ciekawe.

PRZECZYTAJ TEŻ: Patrz oczyma, fotografuj sercem… Zapraszamy seniorów na warsztaty „Kocham moje miasto”

Andrzej Szemberski z Gdańska powiedział nam natomiast, że spotkanie z Olkiem Knitterem spełniło jego oczekiwania.

– To było bardzo dobre spotkanie – mówi gdańszczanin. – Znowu dowiedziałem się czegoś nowego, ciekawego. Niby umiem robić zdjęcia, ale na „automacie”. Teraz mam okazję nauczyć się samodzielnie ustawiać parametry. Już mogę zapewnić, że jak w przyszłości będziecie jeszcze organizować jakieś warsztaty, to na pewno się na nie zapiszę.

Warsztaty spełniły moje oczekiwania – bardzo mi się podobało – dodaje zaś Aleksandra Rawska z Gdańska. – Były niezwykle konkretne. Uzyskałam dużo wskazówek, które pomogą mi rozwinąć umiejętność fotografowania. Na razie „kombinuję”, co by tu wysłać fotoreporterowi. Zadanie domowe jeszcze mam do odrobienia [uśmiech]. Już czekam na kolejne warsztaty. Mamy wyjść w teren i robić zdjęcia

Warsztaty dla seniorów „Zawsze Pomorze”. Terminy

Kolejne spotkania w ramach warsztatów odbędą się:

  • 22 sierpnia – Tczew, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Jarosława Dąbrowskiego, godz. 10:00-14:00,
  • 23 sierpnia – Gdańsk, redakcja „Zawsze Pomorze”, ul. Rajska 6, godz. 10:00-14:00.

Jeśli pogoda dopisze, podczas kolejnego spotkania seniorzy w plenerze będą „łapać ulotne chwile” z Olkiem Knitterem.


Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

logo województwa pomorskiego

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze