Zabrał koledze kartę płatniczą, a później płacił nią za swoje zakupy

Połasił się na cudze i srogo za to zapłaci. Tczewscy kryminalni zatrzymali 54-latka, który posłużył się kilkukrotnie kartą płatniczą zabraną koledze. Mężczyzna płacił nią zbliżeniowo w sklepach spożywczych i monopolowych. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 300 złotych. Mieszkaniec powiatu tczewskiego usłyszał zarzut kradzieży dokumentów oraz 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.
Krystyna
Paszkowska
6.11.2023 / 17:57

25 października do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zgłosił się 49-latek. Mężczyzna zawiadomił policjantów o tym, że dwa dni wcześniej ktoś ukradł mu portfel z zawartością gotówki w kwocie 400 złotych, dokumentów oraz kart płatniczych. Sprawca posłużył się także kilka razy jego kartą. Płacił zbliżeniowo za zakupy w tczewskich sklepach.

- Poszkodowany oszacował straty na blisko 300 złotych – informuje st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie. - Sprawą zajęli się tczewscy kryminalni. Policjanci, analizując zebrany w sprawie materiał, ustalili dane sprawcy oraz miejsce jego pobytu.

Wytypowany 54-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji w ubiegłym tygodniu. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że gdy zatrzymany odwoził swojego kolegę do sklepu, 49-latkowi wypadł portfel w aucie. 54-latek zabrał z niego kartę płatniczą i płacił nią zbliżeniowo w lokalnych sklepach. Aż chciałoby się powiedzieć "uchowaj Boże od takich kolegów". Śledczy przestawili mieszkańcowi powiatu tczewskiego łącznie 4 zarzuty, dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 700 złotych. 54-latek wnioskował o, dobrowolne poddanie się karze.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze