Policja Chojnice

(fot. KPP Chojnice)

Zatrzymali agresywnego chojniczanina. Znęcał się nad rodziną i znieważył policjantów

Policjanci z Chojnic zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas interwencji domowej naruszył nietykalność funkcjonariuszy. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili mu również zarzuty znęcania się nad członkami rodziny. Prokurator zastosował wobec 28-latka dozór oraz zakaz zbliżania się do rodziny.
Olek
Knitter
12.11.2021 / 15:35

Jak relacjonują chojniccy policjanci, oficer dyżurny otrzymał informacje o awanturze w jednym z mieszkań na terenie Chojnic. 28-letni mężczyzna był agresywny wobec żony i dzieci, a także wobec interweniujących mundurowych. Nie reagował na wydawane polecenia policjantów i w trakcie obezwładniania rzucił się na nich. Uderzył funkcjonariusza głową w twarz, a także okaleczył dłoń policjantki. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie.

– W wyniku przeprowadzonych czynności, na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty znęcania się nad rodziną, a także za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Prokurator, po zapoznaniu się z aktami sprawy, zastosował wobec niego dozór oraz zakaz zbliżania się do rodziny, a także nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za znęcanie się nad osobą najbliższą do 5 lat więzienia – informują chojniccy policjanci.

Funkcjonariusze przypominają, że, zgodnie z obowiązującym prawem, zarówno policjant w mundurze, jak policjant pełniący służbę w ubraniu cywilnym jest prawnie chroniony przed atakami fizycznymi. Prawo przewiduje karę za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, a zachowanie to jest przestępstwem. Naruszeniem nietykalności mogą być już na przykład szarpanie policjanta za mundur, popychanie, a nawet próba zrzucenia czapki policyjnej z głowy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze