1. urodziny „Zawsze Pomorze”. Dziękujemy za życzenia!

Redakcja
Zawsze Pomorze
1.12.2022 / 03:00

Adam Julke, przewodniczący Rady Fundacji „A1 Press - Dziennikarze dla Pomorza”

Mija rok działalności projektu medialnego "Zawsze Pomorze". Twórcom oraz wszystkim pracującym przy tworzeniu treści tej niezależnej platformy informacyjnej gratuluję wytrwałości i wiary w siłę prawdy, która zawsze się obroni. Obecnie, w Polsce ale i na świecie jak powietrza potrzeba nam niezależnych i obiektywnych źródeł informacji, rzetelnej wiedzy i opinii niezależnych ekspertów a także krytycznego spojrzenia na działania rządzących nami polityków, naukowców, biznesu i innych osób działających w sferze publicznej. Głęboko wierzę, że to wszystko zapewnia nam, czytelnikom, zespół "Zawsze Pomorze". Każdemu z tworzących ten wspaniały tytuł z serca dziękuję i życzę nieustającej satysfakcji ze swojej pracy.

Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku

W imieniu całego zespołu Nowego Teatru imienia Witkacego w Słupsku portalowi i tygodnikowi „Zawsze Pomorze” w dniu pierwszych urodzin życzymy niesamowitych sukcesów medialnych nie tylko na Pomorzu, ale przez następne 18 lat do pełnoletności radzę podbić nie tylko Pomorze, województwo pomorskie, ale cały kraj, całą Europę. Do zobaczenia za 18 lat w największym europejskim portalu „Zawsze Pomorze”.

Elżbieta Tatarkiewicz-Skrzyńska, 98-letnia uczestniczka Powstania Warszawskiego, mieszkanka Sopotu

Pragnę przekazać gratulacje z powodu pierwszej rocznicy  wydania tygodnika Zawsze Pomorze. To wspaniałe pismo, szczególnie potrzebne dzisiaj, by nas wspierać. Prenumeruję je, aby na bieżąco czytać ciekawe, pełne treści artykuły i wywiady. Wszystkim wspaniałym dziennikarzom i redaktorom życzę dalszych sukcesów i kolejnych cennych publikacji. Naczelnemu redaktorowi, panu Mariuszowi Szmidce przesyłam wyrazy uznania i wdzięczności za odwagę, z jaką Pan otwierał nowe pismo. Ad multos annos!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Zawsze Pomorze" świętuje 1. urodziny! Dziękujemy Czytelnikom

Krzysztof Bochus [pisarz pochodzący z Kwidzyna. Autor niezwykle poczytnych kryminałów z akcją osadzoną na Pomorzu]

Jestem czytelnikiem „Zawsze Pomorze” od pierwszego wydania. Wysoko cenię sobie obiektywizm, profesjonalizm całego zespołu dziennikarskiego i umiejętność radzenia sobie w niełatwych przecież warunkach zewnętrznych. Dla nas, czytelników, jesteście źródłem rzetelnej informacji i busolą wolnych mediów. I niech tak pozostanie! Z okazji pierwszej rocznicy działalności życzę Wam wytrwałości, dziennikarskiego nosa i pomyślnych wiatrów w roku przyszłym.

Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza

Dzięki uporowi, determinacji i konsekwencji grupy dziennikarzy na czele z red. Mariuszem Szmidką rok temu powstał niezależny portal i tygodnik Zawsze Pomorze. Dla społeczności pomorskiej było to niezwykle ważne wydarzenie. Gratulując pierwszej rocznicy działalności, dziękujemy za umożliwienie Czytelnikom dostępu do rzetelnej i obiektywnej informacji zapewniającej możliwość świadomej i wyważonej oceny otaczającej nas rzeczywistości. Dziękujemy, że realizując swoją misję obywatelską kierujecie się wyłącznie odpowiedzialnością i etyką zawodową. Życzymy odporności na wszelkie przeciwności, siły i bezkompromisowości w działaniu oraz wsparcia wynikającego ze społecznego przeświadczenia, że ochrona niezależnego dziennikarstwa jest obroną demokracji

Zenon Ziaja, prezes firmy Ziaja

Z okazji pierwszej rocznicy składam Wszystkim Państwu najlepsze życzenia, nade wszystko życząc wytrwałości i ciągłego umiłowania wolości i prawdy.

Bez wolnej prasy nie ma rozwijającej się Polski, co dzisiaj tak dokładnie widać. Trwajcie przy swoich przekonaniach dla dobra nas wszystkich. Życzę dużo szczęścia i zdrowia.

Aleksander Jurewicz, pisarz 

Dobrze, że jesteście! Tak trzymać!

Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie wraz z zespołem

Redaktorowi Naczelnemu oraz całemu Zespołowi Niezależnego Tygodnika Regionalnego „Zawsze Pomorze” składamy serdeczne gratulacje z okazji rocznicy działalności i życzymy dalszych sukcesów w dziennikarskiej misji na rzecz Pomorza. Niech grono wiernych czytelników zawsze powiększa się, a nakład wzrasta.

Mariusz Kaszubowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego na gdańskim Srebrzysku

Z okazji mijającego roku od pierwszego wydania tygodnika „Zawsze Pomorze” chciałbym w imieniu Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku przekazać najserdeczniejsze gratulacje.

Państwa tygodnik jest odbiciem rzetelnej informacji w obszarze społecznym i kulturowym naszego regionu. Tak redagowana gazeta wraz ze stałymi blokami tematycznymi ustanawia swój charakter i buduje wartość co przekłada się na duże uznanie czytelników.

Gratulując zasłużonych opinii niezależnego i wysoko ocenianego profesjonalizmu dziennikarstwa dołączam również życzenia dalszych sukcesów oraz powodzenia w realizacji wytyczonych celów.

Prof. Jacek Jassem, znany onkolog, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prezes Polskiej Ligi Walki z Rakiem

Przez wiele lat często gościłem na łamach „Dziennika Bałtyckiego” i z wieloma członkami zespołu redakcyjnego łączyły mnie serdeczne więzi. Od kilkudziesięciu lat jestem gdańszczaninem, przeżyłem kilka nieistniejących już lokalnych dzienników i czasopism i zawsze starałem się śledzić sprawy mojego miasta i regionu. Po zmianach własnościowych i politycznych w „Dzienniku" zrezygnowałem jednak z lektury i współpracy z tym tytułem. Z wielką radością przyjąłem więc inicjatywę stworzenia przez jego poprzedni zespół tygodnika „Zawsze Pomorze” i bez wahania zaprenumerowałem czasopismo. W każdy piątek po pracy z niecierpliwością wyjmuję z mojej skrzynki pocztowej kolejny numer czasopisma. Lekturę zaczynam od cotygodniowego felietonu mojego przyjaciela Zbyszka Canowieckiego, który po latach powrócił do swojej dziennikarskiej pasji. Ponieważ sporo czasu spędzam w podróżach, zaglądam także do elektronicznej wersji tygodnika. Z uznaniem śledzę także inicjatywy Redakcji, w tym konkurs „Pomorzanin/Pomorzanka Roku”, w którym mam zaszczyt uczestniczyć jako członek kapituły. Cieszę się, że w tych trudnych czasach udało się stworzyć niezależny i ciekawy tytuł, podejmujący istotne sprawy naszego regionu, kraju i świata. Z okazji jubileuszu życzę Tygodnikowi dalszego rozwoju i wielu sukcesów. Tak trzymać!

Maciej Siembieda, pisarz

Najbardziej życzę Wam tego „zawsze”. Bo dopóki będzie „zawsze”, nigdy nie będzie źle

Krzysztof Skiba, satyryk

Wolność ma swoją cenę, niezależność ma swoją cenę i dociekliwość dziennikarska też ma swoją cenę. Doskonale wie o tym zespół i redakcja portalu i tygodnika „Zawsze Pomorze”. Z okazji ich pierwszych urodzin życzę im dalszej wolności, niezależności, a przede wszystkim dociekliwości dziennikarskiej.

Adwokat Roman Nowosielski

Mija dokładnie rok od dnia, w którym wolni przedsiębiorcy pomorza i wolni dziennikarze powołali tygodnik pod nazwą Zawsze Pomorze. Istotą zamysłu twórców gazety było przekazywanie prawdziwych informacji tworzonych przez wolnych, niezależnych dziennikarzy, dla wolnych obywateli.

Tylko prawda Was wyzwoli”.

W zalewie wszechogarniającej propagandy, półprawd, świadomego kłamstwa, istnienie medium, którego naczelnym założeniem jest pisanie prawdy, jest jak tlen dla demokratycznego społeczeństwa. Bez posiadania prawdziwej informacji, nikt nie jest w stanie działać racjonalnie, odpowiedzialnie, empatycznie, dla współobywateli i dbać o interes państwa, jako całości. Utrzymanie się na rynku – tak ważnej gazety jest dowodem, że warto podjąć się nawet bardzo trudnych wyzwań, aby zagwarantować obywatelom prawdziwą informację.

Życzę wszystkim zaangażowanym w tygodnik Zawsze Pomorze, aby pozostali wierni swojej decyzji, a Nas zabezpieczyli przed nieprawdą.

Wojciech Fibak

Przesyłam z Rzymu serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia!!!

Jan Wyrowiński, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

Mija rok od momentu, gdy grupa byłych dziennikarzy „Dziennika Bałtyckiego” utworzyła portal i tygodnik „Zawsze Pomorze”. Uznali, że tylko w ten sposób mogą dalej w zgodzie z najlepszymi zasadami warsztatu dziennikarskiego służyć społeczności lokalnej poprzez dostarczanie bezstronnej informacji o sprawach dla niej najważniejszych.  Zważywszy na sytuację panująca na rynku mediów nie była to łatwa decyzja.

Spoglądając na to, co udało się Państwu dokonać, można z całym przekonaniem stwierdzić, że realizujecie przyjęte rok temu ambitne cele troszcząc się o utrzymanie wolności słowa, podejmując dojrzałą debatę publiczną oraz promując służące dobru wspólnemu decyzje i  działania w sferze społecznej.

Dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego szczególnie cenne jest akcentowanie  na łamach portalu i tygodnika „Zawsze Pomorze” bogactwa i różnorodności kulturowej Pomorza, a w szczególności tak drogich nam Kaszub. W tym względzie trudno nie zauważyć, że robicie to  nawiązując do najlepszych wzorów regionalnych pism społeczno-kulturalnych. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni

Życzymy wytrwałości, zrozumienia i życzliwości czytelników oraz stabilizacji finansowej. Macie Państwo uzasadnione prawo do dumy z Waszych dokonań!

Michał Derlatka, dyrektor Miejskiego Teatru Miniatura

Serdecznie gratuluję już roku działalności „Zawsze Pomorze”. I z okazji pierwszych urodzin życzę, aby nadal w tak wszechstronny sposób zajmował się naszym regionem, bo Pomorze na pewno jest tego warte. W Teatrze Miniatura trzymamy kciuki za kolejne udane lata i serdecznie pozdrawiamy.

Ewa Lewicka, profesor, kardiolog z Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca, Gdański Uniwersytet Medyczny

Szanowna Redakcjo i Zespole „Zawsze Pomorze”, niemal od pierwszego numeru  jestem wierną czytelniczką Waszego pisma, zarówno w wersji papierowej, jak i internetowej. W piątki to już odruch, żeby sięgnąć w ulubionym kiosku po "Zawsze Pomorze", bo wiadomo, że będzie dużo ciekawych artykułów do czytania.

Serdecznie gratuluję Państwu bardzo udanego pierwszego roku działalności i trzymania wysokiego poziomu merytorycznego. Zaczynam zawsze od moich ulubionych działów Zawsze Kultura i Zawsze Nauka, ale bardzo lubię Wasze pismo za jego wszechstronność, a przy tym śledzicie na bieżąco to, co ważnego dzieje się w naszym regionie.

Życzę Państwu kolejnych wspaniałych lat działalności, satysfakcji z pracy i wielu sympatyków-czytelników.

Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku

Drodzy, przede wszystkim gratuluję Wam odwagi. Rzucić całą grupą pewną gazetę z pewnej grupy, w której pisało się tyle lat (w przypadku niektórych może nawet całe zawodowe życie) i rzucić się w nowy tygodnik – to budzi szacunek. Po drugie gratuluję Wam uczciwości.  Stracić miejsce pracy, by nie stracić dobrego zdania o sobie – to również budzi wielki szacunek. Przede wszystkim jednak gratuluję Wam wydawanego od roku pisma. Zawsze poukładane, zawsze aktualne, zawsze ciekawe i zawsze potrzebne tym, którym potrzebna jest wiedza o Pomorzu (i nie tylko o Pomorzu). No i pióra Wam nie stępiały. Tak trzymać. Trzymajcie się! 

Mariusz Waras, twórca miejskich murali, malarz, grafik, projektant, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Życzę Wam, oczywiście, wszystkiego dobrego zwłaszcza w obszarze działu Kultury.

Eulalia Domanowska, dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie wraz z zespołem

Z okazji Pierwszych Urodzin niezależnego portalu Zawsze Pomorze, które jest znakomitym i wiarygodnym źródłem wiadomości o naszym regionie, Państwowa Galeria Sztuki życzy Redaktorowi Naczelnemu, Panu Mariuszowi Szmidce i całemu zespołowi redakcyjnemu wraz ze współpracownikami dalszego dynamicznego rozwoju, wielu zadowolonych czytelników i pomyślności na nowe czasy

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze