sztorm, molo, Sopot

Możliwe silny wiatr oraz burze. Bądźmy na to przygotowani

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w piątek, 20 maja na nasze telefony komórkowe alert ostrzegający przed możliwością wystąpienia w silnego wiatru i burz (20/21.05). Skutkiem tych zjawisk atmosferycznych mogą być przerwy w zasilaniu w energię elektryczną. Warto również zabezpieczyć w naszym otoczeniu wszelkie przedmioty, które może porwać porywisty wiatr.
Piotr
Piesik
20.05.2022 / 15:28
Aktualizacja
godz. 10:00
Ostrzeżenie o ograniczonej widzialności

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o ograniczonej widzialności we wschodniej części strefy brzegowej.

Obszar: strefa brzegowa – część wschodnia

Czas: od godz. 08:30 dnia 21.05.2022 roku do godz. 13:00 dnia 21.05.2022 roku

Przebieg: Prognozowane i obserwowane są mgły oraz opady deszczu ograniczające widzialność od 400 m do 800 m.

Wcześniej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że na Pomorzu, zwłaszcza w powiecie gdańskim, od godziny 4:00 nad ranem w sobotę, 21 maja do godziny 18:00 tego samego dnia wiatr będzie wiał z prędkością średnią 40 km/h, w porywach nawet do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

To rezultat przechodzenia nad terytorium Polski frontu atmosferycznego i wytworzenia ośrodka niżowego. To ten niż w dużej części Polski spowoduje burze i opady deszczu. Na Pomorzu grzmieć będzie rzadziej, za to spodziewajmy się deszczu, nawet do kilkunastu litrów na metr kwadratowy. Będzie też wyraźnie chłodniej, temperatura oscylować będzie od 11 do 15 stopni Celsjusza. To rezultat wspomnianego frontu atmosferycznego.

W niedzielę, 21 maja zachmurzenie powinno być już umiarkowane, choć nadal z możliwością lokalnych opadów deszczu. Temperatura od 12 do 17 stopni. Nocami termometry pokazywać będą od 6 do 10 „kresek”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze