Radunia (żółte stroje) wysoko wygrała w Stężycy z Gedanią 1922. Przy piłce strzelec bramki dla gdańszczan Bartosz Zalewski  

Arka remisuje, Chojniczanka wygrywa, czyli sparingi pomorskich ligowców

Styczniowy weekend to czas sparingów przed runda wiosenną. Grały je także piłkarskie drużyny z Pomorza.
Adam
Mauks
29.01.2023 / 11:00

Arka Gdynia na stadionie rugby spotkała się z II-ligowym Stomilem Olsztyn i zremisowała 2:2. Grano trzy razy 40 minut. Dla żółto-niebieskich był to już szósty sparing w okresie przygotowawczym. Bramki dla Arki zdobyli Dawid Gojny (80) i Karol Czubak (118). Przebywająca na zgrupowaniu w Opalenicy I-ligowa Chojniczanka pokonała w sobotę także I-ligowego Górnika Łęczna 2:0 (1:0). Bramki dla chojnickiej drużyny zdobyli: Patryk Tuszyński (44) i Bartłomiej Kalinkowski (83).

W Lęborku IV-ligowa Pogoń przegrała w sparingu z III-ligowym Bałtykiem Gdynia 1:3 (2:0). Dla biało-niebieskich z Gdyni to był czwarty sparing tej zimy, żadnego z nich nie przegrali. Dwa mecze wygrali, dwa zremisowali.

Bramki dla Bałtyku: Karol Fietz (15), bramka samobójcza (26), Mateusz Długołęcki (83 rzut karny)

II-ligowa Radunia wysoko wygrała w Stężycy z III-ligową Gedanią 1922 7:1 (2:0)

– Wynik wysoki, ale on mnie nie martwi – powiedział chwilę po meczu Krystian Ryczkowski. To raczej materiał do analizy, bo widać było różnice poziomu. Mamy jeszcze sporo pracy do wykonania, zwłaszcza w defensywie, ale po to są takie sparingi, by to zobaczyć, wyciągać wnioski i pracować, bo chcemy być lepszym zespołem – dodał szkoleniowiec.

Radunia mimo że po rundzie jesiennej zajmuje dopiero 13. miejsce, to ich występy na wiosnę powinny być lepsze. Aspiracje w Stężycy są dużo większe niż gra o utrzymanie się w II lidze.

Radunia Stężyca – Gedania 1922 7:1 (2:0)

Bramki: Mateusz Kuzimski (3, 46, 50, 69, 75), Cezary Sauczek (40), Maciej Orłowski (90) – Bartosz Zalewski (63).

W Bydgoszczy z III-ligowym Zawiszą sparował w sobotę IV-ligowy Gryf Wejherowo. Do przerwy żółto-czarni prowadzili po celnym strzale Macieja Leske, ale potem bramki zdobywali już tylko piłkarze Zawiszy i mecz skończył się ich wysoką wygraną 6:1 (0:1).

W pozostałych weekendowych sparingach uzyskano rezultaty: GKS Sierakowice – Kaszubia Studzienice 2:6, Wda Świecie – Jaguar Gdańsk 6:1, Cartusia – Jaguar (podział na dwie drużyny) 1:0, Lechia Gdańsk (Centralna Liga Juniorów) – Pomezania Malbork 1:4, Grom Nowy Staw – Jeziorak Iława 3:3, Orkan Rumia – MKS Władysławowo 0:0, Gryf Słupsk – Bytovia 1:1, Jaguar II Gdańsk – Powiśle Dzierzgoń 0:2, Czarni Pruszcz Gdański – Wietcisa Skarszewy 3:0, Czarni Pruszcz Gd. (podział na dwie drużyny) – Osiczanka Osice 4:1, Supra Kwidzyn – Wierzyca Pelplin 3:0, GKS Kowale – Centrum Pelplin 3:1.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze