Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dyrektor Muzeum Miasta Malborka zrezygnował ze stanowiska, zanim podpisał umowę

Bogdan Gałązka od 1 stycznia 2022 r. miał pokierować Muzeum Miasta Malborka. Nieoczekiwanie w poniedziałek, 3 stycznia złożył rezygnację ze stanowiska, zanim jeszcze podpisał umowę o pracę. Tymczasowo placówką pokieruje szef Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji Krzysztof Andruszkiewicz, samorząd zaś analizuje sytuację, co dalej.
Muzeum Miasta Malborka nadal pozostaje bez dyrektora... (Fot. archiwum)

W grudniu 2021 roku rozstrzygnięto konkurs na obsadzenie stanowiska dyrektora Muzeum Miasta Malborka, po upłynięciu kadencji Doroty Raczkowskiej, kierującej placówką od chwili jej powstania. Komisja konkursowa zadecydowała, że najlepszym kandydatem będzie Bogdan Gałązka, znany m.in. za sprawą prowadzenia przez kilka ostatnich lat restauracji „Gothic” na malborskim zamku. Bogdan Gałązka jest ponadto przewodnikiem zamkowym, od wielu lat zajmującym się historią, w trakcie przewodu doktorskiego.

Nowy dyrektor miał objąć stanowisko od 1 stycznia, czyli w praktyce od poniedziałku, 3 stycznia. Ku powszechnemu zaskoczeniu, tego dnia, zamiast podpisania umowy o pracę, złożył rezygnację na ręce burmistrza Malborka Marka Charzewskiego.

Jak wyjaśnił burmistrz, Bogdan Gałązka, po dogłębnej analizie, uzasadnił swoją decyzję warunkami budżetowymi, w jakich ma pracować Muzeum Miasta Malborka. Uznał, że nie podejmie się poprowadzenia tej instytucji. Ponieważ nie podpisał umowy, nie pociąga to za sobą żadnych skutków finansowych dla miasta.

Dyrektor Muzeum Miasta Malborka zrezygnował. Co dalej?

Muzeum nie może pozostać bez kierownictwa, pełniącym obowiązki został więc tymczasowo Krzysztof Andruszkiewicz, dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. 

– Dajemy sobie miesiąc czasu na gruntowną analizę zaistniałej sytuacji i podjęcie decyzji, czy w grę wchodzą, na przykład, rozmowy z innymi kandydatami uczestniczącymi w niedawnym konkursie – dodaje burmistrz Marek Charzewski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama