Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańsk: Atak na kierowcę Ubera z Ukrainy

- Państwo polskie wam, k***a, dało do ryja, nie? - pyta pasażer na nagraniu kamery ukazującej wnętrze samochodu, a następnie uderza kierowcę Ubera w twarz i wykręca mu palce. Atakujący mężczyzna i jego – w aucie zajmujący tylne siedzenie - kolega zostali już zatrzymani przez policję. Pokrzywdzony to obywatel Ukrainy, który wskazuje, że ofiarą napaści padł tylko z powodu swojej narodowości.
zatrzymany 40-latek, który zaatakował w Gdańsku kierowcę Ubera
Zatrzymany 40-latek

Autor: KMP Gdańsk

Nagranie, przedstawiające zdarzenie, do którego doszło w piątek 8 września 2023 r. przed północą na trasie z lotniska w gdańskim Rębiechowie, wraz z relacją na ten temat opublikował portal Trojmiasto.pl. Film ukazuje trwające zaledwie około 1,5 minuty sceny z wnętrza samochodu Uber, do którego kierowcy wspomnianymi na wstępie, wulgarnymi słowami zwraca się pasażer zajmujący drugie miejsce z przodu. Mężczyzna, siedzący na fotelu przy kierującym, stwierdza jeszcze po chwili na głos:

- Jaki k*** cw**. Ty. Ja, p***le Z kim ja jadę?! Wysiadamy stąd. Wysiadam z tego Ubera. Nie, wysiadamy. Z takim cw***em nie będę jeździł. K***, zobacz, jak on wygląda - wyraźnie odnosząc się do kierującego, mówi napastnik i bez żadnego powodu uderza w twarz.

Następnie dochodzi do szamotaniny, a agresor wykręca palce kierowcy, który usiłuje bronić się używając małego miotacza gazu, otwierając drzwi i wzywając pomocy. Wtedy sprawca ataku, razem z siedzącym na tylnym fotelu kolegą wysiadają z auta.

ZOBACZ TEŻ: Poważny wypadek Agnieszki Dziemianowicz-Bąk – „jedynki” na liście Lewicy w Gdyni

- Dzięki pracy policjantów z komisariatu w Osowej, kryminalnych z gdańskiej komendy miejskiej oraz współpracy z krakowskimi policjantami, w niedzielę rano zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 40 i 43 lat, którzy zaatakowali kierującego taksówką na aplikację. W sobotę po północy w trakcie kursu z lotniska, jeden ze sprawców znieważył go, groził pokrzywdzonemu i uderzył go ręką w twarz, natomiast drugi kierował wobec pokrzywdzonego groźby karalne. Juro 40-latek z Pruszcza Gdańskiego zostanie doprowadzony do prokuratury, z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych – zapowiada, odnosząc się do piątkowej napaści, podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Jak wskazuje, kierujący zwrócił agresorom uwagę ze względu na fakt, że jeden z nich wsiadał do auta z piwem w ręku. Według jej relacji, obaj pasażerowie grozili pokrzywdzonemu.

Jeden z domniemanych napastników został zatrzymany przez kryminalnych w niedzielę 10 września 2023 roku o godzinie 9.30 w Pruszczu Gdańskim. Jak się dowiadujemy, drugi ze sprawców - we współpracy funkcjonariuszy z komisariatu w Osowej z policjantami z Krakowa - został zatrzymany tego samego dnia przed godziną 10. rano na lotnisku Kraków-Balice, kiedy próbował odlecieć do Norwegii.

- W uzgodnieniu z prokuratorem, który zapoznał się z materiałami sprawy, 40-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych, za uszkodzenie ciała i za przestępstwo znieważenia. Natomiast 43-latek z województwa małopolskiego odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Jutro zatrzymany 40-latek zostanie doprowadzony z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych – mówi podinsp. Magdalena Ciska, która przypomina, że za kierowanie gróźb karalnych i za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 2 lat więzienia, zaś za przestępstwo znieważenie grozi kara grzywny albo kara ograniczenia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama