Piłkarze Arki wyłączyli w Gdyni Motor

Niecałe 600 osób było na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Gdyni świadkami wygranej piłkarzy Arki z Motorem Lublin 2:0 w meczu Fortuny 1 Ligi.
Żółto-niebiescy pokonali w Gdyni lubeski Motor

Autor: arka.gdynia.pl

Kilka zmian w składzie Arki i dość energiczny początek drużyny z Lublina charakteryzowały pierwsze minuty meczu Arka – Motor. Z czasem arkowcy zaczęli jednak dominować nad Motorem a ich akcje dawały nadzieje na zdobycie bramki jeszcze przed końcem pierwszej połowy. To co nie udało się we wcześniejszych fragmentach tej odsłony, powiodło się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Hubert Adamczyk idealnie dośrodkował piłkę na głowę Karola Czubaka, a ten bez większych problemów ulokował ją w bramce gości.

Arka w drugiej części gry nadal grała pewnie i dokładnie, co dawało jej przewagę nad Motorem. Żółto-niebiescy udokumentowali ją akcją, po której sędzia Daniel Stefański podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym jednego z zawodników Motoru. Michał Marcjanik zamienił go na druga bramkę dla Arki.

Gdynianie dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka. To było ich trzecie zwycięstwo na stadionie przy Olimpijskiej, a czwarte w sezonie. Po tym meczu Arka ma 14 punktów i awansowała na 10. pozycję w tabeli Fortuny 1 Ligi, choć 10. kolejka będzie rozgrywana do poniedziałku, 2 października.

W piątek, 29 września rozlosowano w PZPN pary 1/16 finału Fortuny Pucharu Polski. Arka awansowała do tej rundy po wygranej w Legnicy z Miedzią 2:0. Tym razem przeciwnikiem Arki będzie II-ligowa Polonia Bytom. Mecz zostanie rozegrany między 31 października a 2 listopada 2023 roku w Bytomiu.

Arka Gdynia – Motor Lublin 2:0 (1:0)

Bramki: Karol Czubak (45), Michał Marcjanik (71, rzut karny)