Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Porozumienie w Arce Gdynia! Kibice wrócą na trybuny

Wszystko wskazuje na to, że Arka Gdynia wraca na dobry kurs. W środę, 15 listopada doszło do podpisania listu intencyjnego oraz spotkania prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka z prezesem zarządu Arki Gdynia Michałem Kołakowskim i przedstawicielami żółto-niebieskich środowisk. Efektami są wznowienie współpracy na linii Miasto Gdynia-Arka Gdynia, a także apel o powrót kibiców na trybuny.
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz
Wiele wskazuje na to, że trybuny stadionu w Gdyni zapełnią się kibicami Arki już podczas derbów z Lechią 

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Porozumienie w Arce Gdynia. Jest przełom

Spotkanie w Urzędzie Miasta Gdyni, które odbyło się w środę, 15 listopada, przypieczętowało wielotygodniowe rozmowy. Zaangażowani w nie byli przedstawiciele wielu środowisk skupionych wokół Arki Gdynia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Quo vadis, Arko? Prezydent Gdyni wstrzymuje finansowanie klubu

– Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w rozmowach, mających na celu ponowne zjednoczenie wokół żółto-niebieskich barw. W szczególności dziękuję prezesowi Michałowi Kołakowskiemu, który udowodnił, że zależy mu na dobru Arki i przeprowadził klub przez ten niełatwy okres – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Osobne podziękowania i gratulacje składam na ręce piłkarzy Arki, którzy w ostatnich miesiącach wykazali się olbrzymim zaangażowaniem i charakterem, dzięki czemu możemy z dumą patrzeć na ligową tabelę. Gorąco zachęcam do powrotu na stadion i dopingowania naszych piłkarzy już podczas najbliższego meczu derbowego.

Wojciech Szczurek / prezydent Gdyni

W spotkaniu wzięli udział:

  • prezydent Gdyni Wojciech Szczurek,
  • wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk,
  • sekretarz Miasta Gdyni i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni Rafał Klajnert,
  • prezes Arki Gdynia Michał Kołakowski,
  • mniejszościowi akcjonariusze klubu: Marcin Gruchała i Przemysław Adam,
  • prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Krzysztof Rybicki,
  • Radosław Roeske ze Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki,
  • a także Czesław Boguszewicz jako przedstawiciel zasłużonych dla Arki trenerów i piłkarzy.

Przez ostatnie miesiące czułem szczególnie dużą odpowiedzialność. Sytuacja była i nadal jest dużym wyzwaniem organizacyjnym oraz finansowym. Dlatego chciałbym podziękować piłkarzom, sztabowi oraz wszystkim pracownikom klubu, że w tym niełatwym okresie zawsze dawali z siebie wszystko. Nasze wyniki są powodem do dumy. Wierzę, że dzięki osiągniętemu porozumieniu wkrótce klub powróci na dobre tory, również w pozostałych aspektach.

Michał Kołakowski / prezes Arki Gdynia

Porozumienie w Arce Gdynia. Co to oznacza?

W liście intencyjnym prezes Michał Kołakowski oraz mniejszościowy akcjonariusz Arki Gdynia Marcin Gruchała zgodnie oświadczają, że, w następstwie przeprowadzonych w dobrej wierze oraz pozytywnej atmosferze spotkań, udało się osiągnąć porozumienie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Modou Camara nowym piłkarzem gdyńskiej Arki

– Spotkania, które odbyliśmy w minionych tygodniach, pozwoliły na zbudowanie wzajemnego zrozumienia intencji oraz wartości sportowej klubu. Wypracowaliśmy porozumienie, w ramach którego uzgodniono nowe warunki zakupu akcji Arki Gdynia SA. Trzymamy kciuki za kontynuację świetnej serii zwycięstw, jaką notują podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego, i równolegle, z poszanowaniem wzajemnych interesów, kontynuujemy prace nad szczegółami umowy sprzedaży klubu – zapowiada mniejszościowy akcjonariusz klubu Marcin Gruchała, który złożył Michałowi Kołakowskiemu ofertę zakupu 75 procent akcji spółki.

Porozumienie w Arce Gdynia. Apel do kibiców

W liście intencyjnym zamieszono również apel do wszystkich kibiców Arki:

Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, Stowarzyszenie Inicjatywa Arka, mniejszościowi akcjonariusze, sponsorzy, organizatorzy Okrągłego Stołu Arki oraz przedstawiciele zasłużonych piłkarzy deklarują, że, wobec wypracowanego porozumienia, proszą kibiców o zakończenie bojkotu meczów domowych i liczą na współpracę zainteresowanych stron, w celu finalnego uregulowania kwestii własnościowych.

Pod listem intencyjnym podpisali się: Michał Kołakowski, Marcin Gruchała, Radosław Roeske, Krzysztof Rybicki, Czesław Boguszewicz, Przemysław Adam, Mariusz Czoska, Mariusz Delgas, Krzysztof Walder, Marcin Jaroń i Marek Mackiewicz.

PRZECZYTAJ TEŻ: Arka Gdynia samodzielnym liderem Fortuny 1. Ligi!

Po 15 kolejkach trwającego sezonu 2023/2024 Arka Gdynia jest liderem Fortuny 1. Ligi. Kolejny mecz żółto-niebiescy zagrają w piątek, 24 listopada o godzinie 20:30. Na Stadionie Miejskim w Gdyni podejmą Lechię Gdańsk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama