Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Zima zapuka do drzwi. W weekend zimno, mokro i bardzo ślisko! Czas na zmianę opon

Jeśli zastanawiacie się, jaka będzie w najbliższym czasie pogoda na Pomorzu, to nie mamy dobrych wieści. Temperatura w dzień może być bliska zeru, a w nocy nawet na minusie. Możliwe są też opady śniegu lub śniegu z deszczem – wygląda na to, iż mamy pierwsze oznaki zimy i najbliższe dni również na Pomorzu mogą być już zimowe. Meteorolodzy ostrzegają kierowców na północy Polski, że w tej części kraju będzie w najbliższych dniach bardzo ślisko. Jeśli nie zmieniliście jeszcze opon w samochodzie - czas najwyższy.
Zima zapuka do drzwi. W weekend zimno, mokro i bardzo ślisko! Czas na zmianę opon

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Zima na Pomorzu. Kiedy sypnie śniegiem?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach pogodę w Polsce będą kształtować niże. Do kraju napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie temperatura nocami spadnie do –4°C, a w ciągu dnia wzrośnie niewiele powyżej zera.

- Piątek oraz zbliżający się weekend zapowiadają się pochmurnie, z dużą ilością opadów. Będą to zarówno opady deszczu, jak i deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, które wystąpią przede wszystkim w piątek i w nocy z piątku na sobotę – informuje biuro prasowe IMGW.

Oczywiście najwięcej opadów będzie na południu Polski, a w Tatrach może spaść nawet pół metra śniegu.

Z map IMGW wynika, że również na Pomorzu może spaść śnieg lub śnieg z deszczem. Na pewno - w związku ze spadkiem temperatury i występowaniem mieszanych opadów - warunki na drogach będą trudne, zwłaszcza na Pomorzu!

Uwaga! Wiatr będzie zmienny, ale w związku z wysokim napełnieniem Bałtyku przy silniejszych porywach mogą występować wzrosty poziomu wody.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama