Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Żużel. Na początek sezonu 2024 mecz z Wilkami

Do startu sezonu 2024 w żużlowych ligach jeszcze dużo czasu, ale kibice już mogą planować sobie czas na mecze Energi Wybrzeża w Gdańsku i wyjazdy tej drużyny.
Żużel. Na początek sezonu 2024 mecz z Wilkami
Żużlowców Wybrzeża po raz pierwszy będzie można zobaczyć w akcji 14 kwietnia 2024 roku 

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Początek rozgrywek Speedway 2. Ekstraligi, bo tak nazywać się będzie drugi poziom ligowych rozgrywek żużlowych w Polsce, zaplanowano na weekend 13 i 14 kwietnia 2024 roku. W pierwszej kolejce żużlowcy z Gdańska, którzy pozyskali nowego sponsora tytularnego – Energę z Grupy Orlen, spotkają się na gdańskim torze im. Zbigniewa Podleckiego ze spadkowiczem z ekstraligi drużyna Cellfast Wilki Krosno. Ten pojedynek zaplanowano na niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku, ale godzina pozostaje do ustalenia. Druga runda odbędzie się 21 kwietnia, a tego dnia żużlowcy Wybrzeża będą się ścigać w Ostrowie Wielkopolskim z Argedem Malesa. Jak widać o punkty w dwóch pierwszych meczach będzie ciężko, ale warto pamiętać, że gdańska drużyna została wzmocniona takimi zawodnikami jak choćby Krzysztof Kasprzak czy Niels Kristian Iversen. Obaj jeszcze nie tak dawno zaliczali się do światowej czołówki żużlowców. W drużynie pozostał drugi z Duńczyków Nicolai Klindt i wiele wskazuje, że to właśnie ta trójka będzie stanowiła o sile Energi Wybrzeża Gdańsk.

Zagadką są inni dwaj nowi zawodnicy, czyli Anglik Tom Brennan i Mateusz Tonder. O tym drugim, w klubie mówią, że lubi jeździć na gdańskim torze. Do drużyny może jeszcze trafić zawodnik z wypożyczenia, ale rewolucji w składzie już nie będzie. Istotne będzie też to, jak będą spisywać się juniorzy Miłosz Wysocki, Eryk Kamiński i Bartosz Tyburski.

Czytaj też: Żużel: Grand Prix 2024 odbędzie się na Polsat Plus Arenie w Gdańsku?

W kolejnych dwóch spotkaniach może być gdańszczanom nieco łatwiej, bo w 3. kolejce (27 kwietnia) zmierzą się z w Poznaniu z PSŻ, a w 4. kolejce (5 maja) dojdzie do meczu z Polonią Bydgoszcz w Gdańsku. W następnych meczach Wybrzeże będzie się ścigać o punkty z: w Rzeszowie ze Stalą (18 maja), potem u siebie z Orłem Łódź (26 maja) i na koniec pierwszej rundy w Rybniku z ROW (1 czerwca).

Runda rewanżowa zacznie się dla Wybrzeża 15 czerwca w Krośnie meczem z Wilkami. 23 czerwca Wybrzeże zmierzy się z Argedem Malesa Ostrów w Gdańsku, 29 czerwca zaplanowano w Gdańsku mecz Wybrzeża z PSŻ, 6 lipca mecz z Polonią w Bydgoszczy, 14 lipca w Gdańsku ze Stalą Rzeszów, 28 lipca wyjazd do Łodzi na spotkanie z Orłem a koniec sezonu zasadniczego nastąpi 4 sierpnia w meczu Wybrzeża z ROW.

Potem nastąpi faza play-off, w której sześć najlepszych drużyn awansuje do części finałowej, gdzie rywalizacja odbędzie się w parach na zasadzie dwumeczów. Zwycięzcy ćwierćfinałów oraz tzw. lucky loser (na podstawie tzw. małej tabeli uwzględniającej wyłącznie wyniki ćwierćfinałów) awansują do półfinałów. Zwycięzca finału awansuje do PGE Ekstraligi, ósmy zespół po rundzie zasadniczej zostanie zdegradowany na trzeci poziom rozgrywek, do Krajowej Ligi Żużlowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama