Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W kantorze próbował wymienić 12 tys. fałszywych euro

Dziesięć lat więzienia grozi mieszkańcowi Gdańska, który w jednym z kantorów wymiany walut próbował wymienić 12400 euro. Pieniądze okazały się fałszywe. Kiedy mężczyzna spostrzegł, że fałszywki zostały rozpoznane przez personel kantoru, uciekł. Szybko został zatrzymany przez policjantów.
W kantorze próbował wymienić 12 tys. fałszywych euro

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Gdańsk: 12 tys. fałszywych euro chciał sprzedać w kantorze

Zdarzenie miało miejsce jeszcze 28 stycznia, kiedy w jednym z kantorów wymiany walut w gdańskim Śródmieściu pojawił się mężczyzna, który zamierzał wymienić 12400 euro. Pracownik kantoru spostrzegł, że banknoty są podrobione. Wezwał policję, lecz posiadacz fałszywej waluty uciekł, kiedy zorientował się w sytuacji. 

Podrobione euro pozostawił - policjanci zabezpieczyli 62 banknoty o nominale 200 euro, także zapisy monitoringu wizyjnego. Funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami kryminalnymi przeanalizowali cały materiał, rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawcy. Szybko ustalili tożsamość podejrzanego. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej w ostatnią sobotę na terenie Gdańska-Oliwy zatrzymali 23-letniego mężczyznę.

ZOBACZ TEŻ: Zamiast zarobić na kryptowalutach, stracił 100 tysięcy złotych

Gdańszczanin wylądował w policyjnym areszcie, potem został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut wprowadzania do obiegu fałszywych pieniędzy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na rozprawę sądową mężczyzna będzie czekać na wolności, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama