Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Zasnął za kierownicą w centrum Gdańska. Miał 2 promile

Śpiącego kierowcę w aucie stojącym na jezdni na jednym z głównych skrzyżowań w centrum Gdańska zauważył przypadkowy świadek. „Śpiochem” okazał się 48-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany przez policjantów z gdańskiej drogówki, ponieważ w organizmie miał aż 2,2 promila alkoholu.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Gdańsk: Był tak pijany, że zasnął za kierownicą na środku skrzyżowania

- W środę o godz. 3.30 oficer dyżurny gdańskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie, że za kierownicą samochodu stojącego na ulicy Wały Jagielońskie śpi mężczyzna. Smart stojący na jezdni przed sygnalizatorem miał włączone światła awaryjne i zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna był pijany – mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Według relacji mundurowych z drogówki, którzy przyjechali na miejsce i sprawdzili trzeźwość obudzonego kierowcy, przebadany alkomatem, miał on 2,2 promila alkoholu w organizmie. 48-letni obywatel Ukrainy został zbadany przez ratowników medycznych, a następnie zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

ZOBACZ TEŻ: We Władysławowie wjechał w dom. Za kierownicą pijany 22-latek

- Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jady, a jego samochód odholowano i zabezpieczono na policyjnym parkingu. Od 48-latka została też pobrana krew do badań na obecność alkoholu. Po uzyskaniu opinii biegłego sądowego mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania samochodem po alkoholu – wskazuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

Przypomnijmy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat więzienia, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka