Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Znany pięściarz gwiazdą KSW w Ergo Arenie

W Ergo Arenie już 11 maja będzie walczyć jeden z najbardziej popularnych polskich bokserów – Artur Szpilka. Jego rywalem został Arkadiusz Wrzosek.
Artur Szpilka
Artur Szpilka (w środku) będzie walczyć z Arkadiuszem Wrzoskiem  

Autor: Facebook I Artur Szpilka

KSW. Artur Szpilka zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem w Ergo Arenie!

Artur Szpilka to nazwisko, które rozpala wyobraźnię sympatyków sportów walki, a boksu w szczególności. Jego aktywność w mediach społecznościowych, gdzie Szpilka często prezentował swoich czworonożnych przyjaciół: „Pumbę” i „Cyca”, wsparta dawnym zaangażowaniem w środowiskach kibicowskich, oraz walki bokserskie z nie mniej znanymi zawodnikami powodują ciągle duże zainteresowanie kibiców.

PRZECZYTAJ TEŻ: Słynny bokser Bryant Jennings sparuje z Kacprem Meyną!

O jego walce z Arkadiuszem Wrzoskiem mówi się od dawna. Od kiedy tylko obaj zawodnicy weszli do organizacji KSW, pojawiły się pomysły na to, aby zestawić ich ze sobą w klatce. Do pierwszej próby konfrontacji doszło na początku 2023 roku. Wtedy Arkadiusz Wrzosek i Artur Szpilka mieli stanąć w szranki na gali XTB KSW 78. Na przeszkodzie stanęło zdrowie Szpilki, a właściwie jego brak. Kontuzja pleców byłego pięściarza wyeliminowała go z tego pojedynku.

Pod koniec minionego roku obaj panowie mieli stanąć naprzeciwko siebie ponownie, ale i tym razem względy zdrowotne Szpilki pokrzyżowały te plany. Teraz były pięściarz jest w pełni zdrowy i gotów do rywalizacji. Wejdzie do klatki, aby w końcu zderzyć się w niej z Arkadiuszem Wrzoskiem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trefl Sopot wygrał z Legią Warszawa w Meczu Kaszubskim

Popularny „Szpila” ma za sobą dwie walki w okrągłej klatce. W pierwszym pojedynku znokautował Siergieja Radczenkę, a w drugim posłał na deski Mariusza Pudzianowskiego. Arkadiusz Wrzosek natomiast ma za sobą cztery walki w KSW. Najpierw w efektownym pojedynku rozbił Tomasza Sararę, a następnie zwyciężył z Tomášem Možnym, poddał Bogdana Stoicę i szybko znokautował doświadczonego Ivana Vitasovicia.

To pokazuje, że kibice, którzy zdecydują się obejrzeć m.in. tę walkę, mogą spodziewać się sporych emocji i silnych ciosów.

KSW wraca do Ergo Areny. Kto wystąpi 11 maja?

Nie będzie to jedyna walka KSW w Ergo Arenie zapowiada na 11 maja. Podczas XTB KSW 94 dojdzie do starcia o tymczasowy pas wagi piórkowej pomiędzy Robertem Ruchałą, który jest numerem 1 w rankingu tej kategorii wagowej, a Patrykiem Kaczmarczykiem, zajmującym drugie miejsce w zestawieniu.

KSW do hali na granicy Gdańska i Sopotu zawita już po raz dziesiąty. Bilety kosztują od 106 złotych do 2657 złotych. Można je kupować na platformie ebilet.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka