Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sukces gdańskiej pisarki Magdaleny Witkiewicz. Na podstawie jej książki powstanie film!

To wielki sukces gdańskiej autorki bestsellerowych powieści Magdaleny Witkiewicz. Na podstawie jednej z jej książek powstaje film „Uwierz w Mikołaja”. Autorką scenariusza jest Ilona Łepkowska.
Magdalena Witkiewicz
Magdalena Witkiewicz

Autor: Materiały prasowe

Magdalena Witkiewicz jest bestsellerową autorką powieści dla dorosłych i dla dzieci. Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Sprzedaż jej książek przekroczyła milion egzemplarzy. Wielokrotnie nominowana w Plebiscycie Książka Roku portalu lubimyczytac.pl. Tłumaczenia jej powieści ukazały się m.in. w Wietnamie, na Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych. Jej powieść „Wizjer” uwielbiana przez czytelników, została nominowana do nagrody „Bestsellerów EMPIKU”.

Uwierz w Mikołaja” to jej filmowy debiut na dużym ekranie. Magdalena Witkiewicz tak mówi o tej nowej filmowej przygodzie:

- Jestem niezmiernie podekscytowana tym, że bohaterowie, których stworzyłam pojawią się na ekranie. „Uwierz w Mikołaja” jest pierwszą moją książką, która będzie sfilmowana, więc wszystko jest dla mnie zupełnie nowe! Bardzo się cieszę, że mogę podglądać cały ten proces od początku, że pani Ilona Łepkowska, gdy zauważyła, że nie wtrącam się zanadto dopuściła mnie do oglądania tego fascynującego widowiska, jakim jest praca nad filmem. Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle z tym roboty. Oglądałam castingi i naprawdę czymś niesamowitym było patrzeć na aktorów, którzy mówią słowami, które kiedyś napisałam i grają role, które im wymyśliłam. I to takich aktorów! Po prostu, marzenia się spełniają, a ja cieszę się jak mała dziewczynka, która czeka na pierwszą gwiazdkę! - mówi Magdalena Witkiewicz, autorka książki.

- Gdyby mi ktoś 15 lat temu powiedział, że będę pisarką, że na podstawie mojej książki ktoś zrobi film i będzie to Ilona Łepkowska, którą podziwiam jako scenarzystkę od dawna, nie uwierzyłabym. Dlatego to dla mnie jest takie niesamowite - dodaje pisarka.

Jestem niezmiernie podekscytowana tym, że bohaterowie, których stworzyłam pojawią się na ekranie. „Uwierz w Mikołaja” jest pierwszą moją książką, która będzie sfilmowana, więc wszystko jest dla mnie zupełnie nowe! Bardzo się cieszę, że mogę podglądać cały ten proces od początku, że pani Ilona Łepkowska, gdy zauważyła, że nie wtrącam się zanadto dopuściła mnie do oglądania tego fascynującego widowiska, jakim jest praca nad filmem. Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle z tym roboty.

Magdalena Witkiewicz / pisarka

W jej wielowątkowej powieści „Uwierz w Mikołaja”, która dowodzi, że magia Bożego Narodzenia naprawdę istnieje, zagrają aktorzy świetnie znani wielopokoleniowej publiczności m.in.: Teresa Lipowska, Dorota Stalińska, Dorota Kolak, Marta Lipińska, Elżbieta Starostecka, Ewa Szykulska, Krystyna Tkacz, Maciej Damięcki, Bohdan Łazuka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Mateusz Janicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Patryk Pniewski oraz Cezary Żak.

Ciekawostką jest zmiana miejsca akcji filmu, która w powieści rozgrywa się na Kaszubach. Ale większość filmu będzie nagrywana na południu Polski.

- Przed rozpoczęciem zdjęć zastanawiałyśmy się z Iloną, czy w planowanym terminie produkcji spadnie śnieg na Pomorzu. W ostatnich latach bywało różnie, a nam potrzebna była scenografia prawdziwej polskiej zimy nawet z zaspami po kolana. Dlatego akcja filmu została umiejscowiona w malowniczym górskim miasteczku, jakim jest Bielsko-Biała, z rynkiem, klimatycznymi uliczkami i zachwycającym krajobrazem dookoła – opowiada Magdalena Witkiewicz.

Ilona Łepkowska jest również producentką filmu. Za reżyserię odpowiada Anna Wieczur, znana z czwartej serii „Kogel Mogel”. Zdjęcia do produkcji są realizowane w Bielsku-Białej i okolicach (Goczałkowice-Zdrój, okolice Milówki) oraz w Warszawie.

Premiera kinowa „Uwierz w Mikołaja” planowana jest na 21 października 2022 roku.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama