Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

16 ofert w przetargu na budowę szkoły na Morenowym Wzgórzu

Szesnaście ofert wpłynęło na przetarg dotyczący budowy nowej szkoły przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku. Najniższa z ofert opiewa na około 32,5 mln zł. Najdroższa to ponad 52,8 mln zł. Na realizację zadania w budżecie miasta zabezpieczono 40 mln zł.
Szkoła na Morenowym Wzgórzu w Gdańsku
Wizualizacja szkoły na Morenowym Wzgórzu

Autor: UM Gdańsk | materiał prasowy

Kto wybuduje szkołę na Morenowym Wzgórzu?

Przy ul. Morenowe Wzgórze powstanie nowa szkoła podstawowa. Placówka przeznaczona będzie dla ok. 675 uczniów. Otwarcia ofert dokonano w piątek, 19 kwietnia. 

Działka przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku już w 2021 roku została przekazana na użytkowanie w celu oświatowym. Umowa na budowę i prowadzenie tam szkoły podstawowej miasto podpisało z Deuteros Izim Edu. Prace miały się rozpocząć już w 2022 roku. Tak się jednak nie stało. Jak informował we wrześniu 2023 roku Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji, z powodu warunków makroekonomicznych, które przedstawiał inwestor szkoły Morenowe Wzgórze, niestety, niemożliwa była realizacja placówki w takim modelu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdańsk: Szkoła na Morenowym Wzgórzu jednak powstanie

- Teraz jesteśmy w stanie rozpisać przetarg na realizację szkoły i rozpocząć procedury przetargowe w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska – informował Piotr Grzelak. - Szacujemy, że do połowy grudnia 2023 roku kwestie gruntowe zostaną rozwiązane. Kolejne kroki milowe są realizowane, tak żeby na koniec tego roku przetarg na realizację nowej szkoły mógł zostać ogłoszony.

Wizualizacja szkoły na Morenowym Wzgórzu (fot. materiał prasowy)

Szkoła na Morenowym Wzgórzu zostać zbudowana ze środków miejskich. Inwestycja znalazła się w wieloletniej prognozie finansowej, co spowodowało zabezpieczenie środków finansowych na budowę tej placówki. 

Prowadzone działania zmierzają do jak najszybszego wzniesienia tej placówki oświatowej. 

- Mam nadzieję, że 1 września 2025 roku szkoła będzie gotowa w pełnym wymiarze – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska we wrześniu 2023 roku. – Prowadziliśmy proces wybudowania szkoły na granicy Jasienia i Piecek-Migowa przez inwestora prywatnego. Mimo trudności, które powstały po jego stronie, jesteśmy zdeterminowani, żeby placówkę na Morenowym Wzgórzu wybudować tak szybko, jak to tylko możliwe.

Miejsca dla prawie 700 uczniów

W dzielnicach Piecki Migowo, Jasień i Ujeścisko - Łostowice z każdym rokiem przybywa w okolicy mieszkańców, szczególnie rodzin z dziećmi. Stąd decyzja o budowie nowej szkoły podstawowej, która powstanie przy ul. Morenowe Wzgórze. W szkole będzie się uczyć około 675 uczniów w klasach 0-8. Łącznie przewidziano 27 oddziałów szkolnych po 25 uczniów. 

Budynek szkoły składać się będzie z trzech brył o zróżnicowanej wysokości (od 1 do 3 kondygnacji), w tym parterowej sali gimnastycznej. W centralnej części obiektu zaprojektowano wewnętrzne patio. Oprócz samego budynku przewidziano także budowę, m.in. boiska wielofunkcyjnego i bieżni na 60 m. Powstanie również plac zabaw dla dzieci, ścieżki. Zagospodarowane zostaną tereny zielone. Aby zapewnić właściwe odwodnienie na terenie szkoły wykonany zostanie także zbiornik retencyjny.

W ramach zamówienia przewidziano budowę dojścia do szkoły. Od strony ul. Morenowe Wzgórze poprowadzony będzie chodnik i schody, natomiast od ul. Kraśnięta przewidziano wykonanie chodnika i drogi rowerowej. Zadania są tak zaplanowane, by infrastruktura drogowa była gotowa nas czas zakończenia budowy szkoły.
Na przetarg wpłynęło 16 ofert, które są obecnie analizowane. Na ogłoszenie odpowiedziały samodzielne firmy, jak i konsorcja:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Xxx 21.04.2024 23:17
Najnizsza jest 28, a nie 32

Reklama
Reklama
Reklama