Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gdańsk: Szkoła na Morenowym Wzgórzu jednak powstanie

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że szkoła na Morenowym Wzgórzu jednak powstanie. Ma zostać oddana do użytku w roku szkolnym 2025/2026. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację tego projektu.
szkoła na Morenowym Wzgórzu w Gdańsku, wizualizacja
Wizualizacja szkoły na Morenowym Wzgórzu w Gdańsku

Autor: Urząd Miejski w Gdańsku

Szkoła na Morenowym Wzgórzu jednak powstanie

Działka przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku już w 2021 roku została przekazana na użytkowanie w celu oświatowym. Umowa na budowę i prowadzenie tam szkoły podstawowej została podpisana z Deuteros Izim Edu. Prace miały się rozpocząć już w 2022 roku.

– Jakiś czas temu informowaliśmy, że z powodu warunków makroekonomicznych, które przedstawiał inwestor szkoły Morenowe Wzgórze, niestety, niemożliwa jest realizacja placówki w tym modelu – poinformował Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji. – Teraz jesteśmy w stanie rozpisać przetarg na realizację szkoły i rozpocząć procedury przetargowe w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Szacujemy, że do połowy grudnia 2023 roku kwestie gruntowe zostaną rozwiązane. Kolejne kroki milowe są realizowane, tak żeby na koniec tego roku przetarg na realizację nowej szkoły mógł zostać ogłoszony.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na szkołę na Morenowym Wzgórzu w Gdańsku trzeba będzie poczekać

Szkoła na Morenowym Wzgórzu ma zostać wybudowana ze środków miejskich. Projekt już jest.

– Podjęłam decyzję o budowie szkoły na Morenowym Wzgórzu. Na najbliższej sesji rady miasta zamierzam przedłożyć zmiany w wieloletniej prognozie finansowej, które spowodują zabezpieczenie środków finansowych na budowę tej placówki. Mam nadzieję, że 1 września 2025 roku szkoła będzie gotowa w pełnym wymiarze – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Prowadziliśmy proces wybudowania szkoły na granicy Jasienia i Piecek-Migowa przez inwestora prywatnego. Mimo trudności, które powstały po jego stronie, jesteśmy zdeterminowani, żeby placówkę na Morenowym Wzgórzu wybudować tak szybko, jak to tylko możliwe.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama