Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

IX Bieg Superbohaterów. Możesz uratować zdrowie Czarka

Każdy, kto lubi biegać, może pomóc półtorarocznemu chłopcu z Redy. 9 czerwca 2024 roku odbędzie się w Wejherowie IX Bieg Superbohaterów, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenia Czarka Michałka.
Czarek Michałek
Czarek Michałek czeka na pomoc pomorskich biegaczy

Autor: Archiwum rodzinne | Biegsuperbohaterow.pl

Gdy Czarek był jeszcze u mamy w brzuchu, rodzice i bliscy dowiedzieli się, że chłopiec urodzi się ze szpotawymi stopami. Jest to wrodzone zniekształcenie tych kończyn u dziecka, które pojawia się w okresie prenatalnym. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem są długie, intensywne, kosztowne i, niestety, bardzo bolesne leczenie oraz rehabilitacja.

Czarek Michałek potrzebuje kosztownego leczenia. Na co choruje chłopiec?

Maleńkie nóżki Czarka będą musiały zostać umieszczone w gipsie. Lekarze poinformowali rodziców, że to nie będzie jeden zabieg, ale kilkanaście. Odbywają się w Warszawie, więc tylko mały Czarek wie, jak ciężka to podróż.

Chłopca czeka także zabieg nacinania ścięgien, aby mógł korzystać ze specjalistycznych szyn. W przyszłości przejdzie naukę chodzenia w specjalistycznym obuwiu, które należy wymieniać wraz z rośnięciem stópek, czyli bardzo często, gdyż musi być ono idealnie dopasowane.

Praca ze specjalistycznym sprzętem także będzie konieczna. Przy tego typu deformacji proces leczenia musi zostać dokładnie zaplanowany, a sprzęty rehabilitacyjne i ortopedyczne dopasowane co do milimetra. Jeżeli leczenie i rehabilitacja nie będą dokładne, wówczas może utrzymać się nawet najmniejsza wada. A wtedy nawrót zniekształcenia będzie nieunikniony.

Mały Czarek ma także kamienie na nerkach, które muszą być stale kontrolowane przez specjalistów. 

Bieg Superbohaterów. Też możesz pomóc Czarkowi

Chłopcu oraz jego rodzicom chce pomóc Stowarzyszenie Małe Trójmiasto Biega i w tym celu organizuje już po raz dziewiąty Bieg Superbohaterów.

– Działamy w 100 procentach charytatywnie i wszystkie zebrane środki przekazujemy naszym beneficjentom, w tym roku jest to 1,5 roczny Czarek Michałek – mówi Piotr Kowalski ze Stowarzyszenia MTB. 

Jesteśmy małym klubem biegowym, który pragnie pokazać, że dzięki aktywności nie tylko jesteśmy zdrowsi, ale możemy też nieść pomoc innym. Dzięki temu powstał projekt Biegu Superbohaterów, a naszą dewizą jest hasło: „Nie narzekamy, biegamy, pomagamy”.

Piotr Kowalski / Stowarszyszenie MTB

Każdy, kto zapisze się do czerwcowego biegu, pomoże Czarkowi, bo całkowity dochód ze sprzedaży pakietów startowych będzie przeznaczony na jego leczenie. W zawodach mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. IX Bieg Superbohaterów odbędzie się 9 czerwca w Parku im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie. 

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia i możliwości zapisania się na nie są dostępne na stronie organizatora: biegsuperbohaterow.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama