Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bobryk i Stępień nowymi trenerami reprezentacji Polski w rugby

Według niepotwierdzonych jeszcze przez Polski Związek Rugby dwaj byli rugbiści, a w przeszłości także reprezentanci Polski Kamil Bobryk i Tomasz Stępień poprowadzą od nowego sezonu kadrę narodową polskich rugbistów.
Kamil Bobryk, Grzegorz Buczek
Kamil Bobryk (po lewej), obok Grzegorz Buczek

Autor: Facebook | Grzegorz Buczek

Polscy rugbiści po dwóch sezonach w spędzonych w Rugby Europe Championship zagrają w niższej grupie europejskich rozgrywek. Reprezentacji Polski nie udało się utrzymać w gronie tych drużyn. W sezonie 2023 kadra wygrała jeden mecz i zajęła ostatnie, ósme miejsce. 

ZOBACZ: Bracia Nowiccy odsunięci od reprezentacji Polski w rugby

W sezonie 2024 nie udało się wygrać żadnego pojedynku i biało-czerwoni musieli opuścić szeregi REC, czyli drugiego – po Pucharze Sześciu Narodów – poziomu europejskich rozgrywek. 

Po spadku do niższej grupy ze stanowiskiem trenera pożegnał się Walijczyk Christian Hitt, a chwilę potem Polski Związek Rugby ogłosił konkurs na nowego selekcjonera kadry narodowej. 

Według naszych informacji wygrali go Kamil Bobryk i Tomasz Stępień, którzy razem złożyli aplikację. Pierwszy ma być głównym trenerem, drugi asystentem. 

Kamil Bobryk i Tomasz Stępień w reprezentacji rugby

Obaj są dobrze znani i w środowisku. Pierwszy w ubiegłym roku skończył reprezentacyjną karierę meczem z Belgią w Gdyni. 

Kamil Bobryk rozpoczynał sportową karierę w Pogoni Siedlce, potem grał w AZS AWF Warszawa, Budowlanych Łódź, występował też we francuskich klubach rugby CA Saint Etienne, Epernay i CS Vienne. Ostatni sezon to rola grającego trenera w klubie Saint-Jeannais we francuskiej lidze Federal 3. W reprezentacji Polski rozegrał 50 spotkań. W rugby to bardzo dużo. 

Bobryk cieszy się dużym autorytetem wśród polskich rugbistów. Podobnie zresztą jak Tomasz Stępień, który ostatnio dał się poznać jako sędzia. Wcześniej popularny „He-Men” grał w Budowlanych Lublin, których jest wychowankiem, potem był zawodnikiem francuskiego klubu Epernay, Budowlanych Łódź i Arki Gdynia. Dziś jest także jednym z trenerów pracujących w gdyńskim klubie rugby. Obaj panowie mają po 40 lat. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
💉 15.05.2024 17:15
Stępień przynajmniej ma doświadczenie jak kuć aby rosła siła 💪 💉dobrze.

Reklama