Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Aleksander Gappa nadal starostą człuchowskim

Aleksander Gappa ponownie został wybrany na starostę człuchowskiego. Był dziś jedynym kandydatem na to stanowisko. Dodajmy, że Gappa jako jedyny na Pomorzu pełni tę funkcję nieprzerwanie od 1998 roku.
Aleksander Gappa, starosta człuchowski
Aleksander Gappa starostą człuchowskim

Autor: Olek Knitter | archiwum

Kandydaturę Aleksandra Gappy na stanowisko starosty zgłosiła podczas trwającej jeszcze sesji Rady Powiatu Człuchowskiego nowa przewodnicząca Rady Maria Danuta Kordykiewicz. Jak podkreślała, Gappa jest nie tylko jednym z kilku starostów w Polsce, który pełni tę funkcję nieprzerwanie od samego początku powiatów, ale robi to z wieloma sukcesami dla ziemi człuchowskiej, co wykazują liczne raporty i rankingi. Kordykiewicz mówiła o dalekowzroczności starosty i realizacji wielu zadań, których nie widać na taką skalę w ościennych powiatach. Wymieniła chociażby funkcjonowanie pod egidą powiatu aż czterech domów dziecka i dwóch ośrodków kształcenia dla trudnej młodzieży, ale wskazywała też na zmiany w szpitalu. 

Aleksandera Gappa ponownie starostą człuchowskim

Sam Gappa wyraził zgodę na kandydowanie i jak się okazało, był jedynym kandydatem. Nie tak dawno w wywiadzie dla Zawsze Pomorze przyznał, że decyzja o kandydowaniu uzależniona była m.in. od październikowych wyborów parlamentarnych, bo gdyby wówczas wygrało Prawo i Sprawiedliwość to nie zdecydowałby się, tu cytat, „na dalszą wojnę”. 

CZYTAJ TEŻ: Pat w Lęborku. Radni po raz drugi nie wybrali starosty!

- Jednak w sytuacji, że wygrała demokratyczna większość i są nowe perspektywy, chociażby w zdobywaniu środków dla powiatu, to chcę jeszcze wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie dla dobra powiatu. Zadeklarowałem taką gotowość m.in. po otrzymanym wsparciu różnych osób – mówił Gappa.

W środę, podczas tajnego głosowania na Aleksandra Gappę zagłosowało 11 radnych. Troje radnych było przeciwnych, a troje wstrzymało się od głosu. 

Aleksander Gappa w 1998 roku został radnym pierwszego Sejmiku Województwa Pomorskiego czyli „wojewódzkiego parlamentu”. W tym samym roku został wybrany również - jednogłośnie - pierwszym starostą człuchowskim i piastuje to stanowisko już od 26 lat. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Robert 04.06.2024 17:05
Moim zdaniem ten człowiek nie powinien pełnić tego stanowiska. Miałem przyjemność z tą osobą rozmawiać i co mi powiedział to mnie zdziwiło. Tam liczą się tylko znajomości a nie dobro powiatu. Jest wiele niewyjasnionych spraw, ktore powinny odsunąć tego Pana ze stanowiska starosty.

Reklama
Reklama