Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jaka pogoda na Pomorzu? Ciepło, ale deszczowo

Niestety, dobra słoneczna pogoda na razie ustąpi ciepłej, ale deszczowej aurze. Jak czytamy na Facebooku Pomorskiego Alarmu Pogodowego, po ciepłym i suchym okresie w pogodzie nadchodzą opady konwekcyjne, a nawet burze.
deszcz, parasol, pogoda pomorze
Po ciepłym i suchym okresie w pogodzie nadchodzą opady konwekcyjne, a nawet burze.

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Potwierdza to także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, informując, że już od soboty, 18 maja opady deszczu będą prawie wszędzie. Przeszkadzać może nam porywisty wiatr. Ale noce będą coraz cieplejsze.

Pogoda nad morzem w sobotę, 18 maja

Na Pomorzu w sobotę po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozuje się wysokość opadów podczas burz do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C, w rejonie Trójmiasta nawet 25°C, nad samym morzem tylko około 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

Pogoda nad morzem w niedzielę, 19 maja

Polska w niedzielę, 19 maja znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Z południa i południowego zachodu będzie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a także lokalne burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C, nad morzem około 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, tylko nad samym morzem z kierunków wschodnich. W czasie burzy porywy wiatru do 60 km/h.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama