Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wejdą o świcie do morza, by wspomóc hospicjum. Zostań jednym z tysiąca Aniołów

Wejdą do wody o wschodzie słońca, w wielu miejscach na świecie, choć najliczniej w Sopocie. W akcji „1000 aniołów o wschodzie słońca - V edycja jubileuszowa" może wziąć udział każdy, wystarczy zarejestrować się do wydarzenia, kupując cegiełkę i 1 czerwca wstać tak, by zobaczyć wschód słońca o 4.18. Zebrane fundusze wesprą hospicjum Pomorze Dzieciom.
Morze Aniołów
W ciągu kilku lat projekt „1000 aniołów o wschodzie słońca" przekroczył granice nie tylko sopockiej plaży, ale też Polski, a liczba biorących w nim udział osób stale rośnie - jest już ich więcej niż tysiąc

Autor: Joanna S-Grzybowskiej Photography Love

Morze Aniołów po raz piąty pomoże chorym dzieciom

Data 1 czerwca nie jest przypadkowa - Dzień Dziecka to świetny moment na wsparcie fundacji pomagającej dzieciom. 1000 aniołów to z kolei liczba symboliczna, bo już w ubiegłym roku było ich więcej. Po raz piąty o wschodzie słońca pomogą tym, którzy walczą o każdy kolejny dzień chorych dzieci.

„1000 aniołów o wschodzie słońca" to akcja charytatywna współzałożycielek Morza Aniołów: Joanny S-Grzybowskiej i Julii Łaszkiewicz, które z grupą przyjaciół stworzyły tę inicjatywę społeczną w 2019 roku.

Skąd się wzięło Morze Aniołów?

- Była pandemia, wszystkim nam było trudno w tych ograniczeniach, więcej ludzi przychodziło nad morze, żeby poczuć nieco wolności, widziałam, że częściej decydują się na wejście do wody – wspomina Joanna S- Grzybowska. - Któregoś dnia opowiedziałam Julii o swoim marzeniu – scenie jak z filmu „Miasto aniołów". Był tam taki kadr, jak anioły przychodzą na plażę o wschodzie słońca by powitać nowy dzień, odmawiając modlitwę po polsku. Okazało się, że Julia ma podobne marzenie o aniołach na plaży i powiedziała „zróbmy to", spełnijmy marzenie o aniołach!

Zaplanowały, że do wody wejdzie możliwie długi szpaler nieco oddalonych od siebie ludzi – bo w maju 2020 roku każdego dnia pojawiały się i znikały nowe obostrzenia. 1 czerwca 2020 roku o godzinie 4.18 rano, na brzegu stanęło 147 ubranych na biało osób, które wspólnieweszły do morza. Od tego czasu Morze Aniołów urosło w dużą społeczność, która praktykuje codziennie kąpiele w zimnym Bałtyku o wschodzie słońca.

- Jesteśmy grupą, która inspiruje do dbania o siebie i o innych, do zdrowych praktyk, do świadomego obcowania z naturą, pięknem i z zimnem, które mają działanie terapeutyczne - mówi Joanna S-Grzybowska. - Inspiruje również do pomagania, bo – jak sobie powtarzamy - to my dla tego świata jesteśmy Aniołami. Anioły są wśród nas. Nigdy nie wiesz, kto dla Ciebie stanie się Aniołem, a dla kogo staniesz się nim Ty.

Nasza grupa inspiruje również do pomagania - mówi Joanna S-Grzybowska. - Powtarzamy sobie: anioły są wśród nas. Nigdy nie wiesz, kto dla Ciebie stanie się Aniołem, a dla kogo staniesz się nim Ty (fot. Joanna S-Grzybowskiej Photography Love)

Akcja na rzecz hospicjum Pomorze Dzieciom

1 czerwca 2024 roku charytatywna akcja odbędzie się już po raz piąty, a w tym roku pod honorowym patronatem prezydentki miasto Sopotu. W ciągu kilku lat projekt przekroczył granice nie tylko sopockiej plaży, ale też Polski, a liczba biorących w nim udział osób stale rośnie. Są wśród nich znajomi, znajomi znajomych, obserwatorzy profilu Joanny S-Grzybowskiej Photography Love czy Morza Aniołów na FB, osoby, które wchodzą do zimniej wody i takie, które dopiero chciały tego doświadczyć. Jak mówią organizatorki: kilkaset osób na brzegu Bałtyku w Sopocie plus drugie tyle na całym świecie od 5 lat łączy się tego dnia w intencji wolności, pokoju i dziecięcej radości. Każdego roku zbierają pieniądze na pomoc hospicjum Pomorze Dzieciom – do tej pory udało im się zebrać na ten cel już ponad 150 tys. złotych.

- Jeżeli nie możesz być z nami tego dnia w Sopocie, zapraszamy Cię do wejścia do wody w swojej okolicy – mówią organizatorki. - A jeśli nie chcesz, możesz w ogóle nie wchodzić do wody. Liczy się intencja (fot. Joanna S-Grzybowskiej Photography Love)

Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom to hospicjum domowe dla dzieci, hospicjum perinatalne i centrum wsparcia po stracie. Zapewnia opiekę paliatywną nieuleczalnie chorym dzieciom, ich najbliższym i osobom w żałobie w promieniu aż 100 km od Gdańska. Placówka utrzymuje się w części ze środków NFZ i stale poszukuje wsparcia finansowego.

„1000 Aniołów o wschodzie słońca": jak dołączyć do akcji ?

Wystarczy do 31 maja zarejestrować się na www.morzeaniolow.pl i dokonać wybranej wpłaty rejestracyjnej. A 1 czerwca 2024 w Dzień Dziecka o godz. 4.18, można wspólnie wejść o wschodzie słońca do morza wejściem na plażę nr 28 w Sopocie, by wesprzeć funkcjonowanie hospicjum.

(fot. Joanna S-Grzybowskiej Photography Love)

- Jeżeli nie możesz być z nami tego dnia w Sopocie, zapraszamy Cię do wejścia do wody w swojej okolicy – mówią organizatorki. - Razem w Morzu Aniołów spotykamy się o wschodzie słońca, będąc w różnych miejscach na świecie. Do wejścia wybierz morze, jezioro, rzekę lub po prostu wannę, najlepiej z widokiem na słońce. Wydarzenie jest w całości imprezą charytatywną. Możesz zaprosić lub zainspirować inne osoby i zorganizować wspólne wejście do wody w swojej przestrzeni. Można też zostać w domu i w godzinie wschodu słońca połączyć się z nami intencją, bo przecież dobra energia nie zna granic.

Wśród osób, które już wykupiły charytatywne cegiełki, by wziąć udział w tegorocznej edycji projektu, są nie tylko mieszkańcy Trójmiasta. Są mieszkańcy Malborka – malborski klub morsów bierze udział w akcji kolejny raz, Starogardu Gd. Czy Wejherowa, są ludzie ze Szczecina, Wrocławia, Krakowa, Kielc, ale też z Elnesvågen w Norwegii czy z duńskiego Broager.

Koncert na molo o wschodzie słońca

Po wejściu do morza organizatorzy zapraszają na dedykowany akcji „Koncert handpanowy o wschodzie słońca na Molo w Sopocie" w wykonaniu Tomka Toressa, który zagra na handpanie. Na scenie zagra również Hubert Kozera w premierowych „Podróżach dźwiękiem". Po koncercie będzie możliwość samodzielnego grania na handpanie pod okiem Torresa, będzie można też kupić ten instrument.

Warto wiedzieć, że Tomek Torres to muzyk z 25-letnim doświadczeniem na polskiej scenie muzycznej, współzałożyciel zespołu Afromental, na stałe grający m. in. w zespole Urszuli Dudziak czy Sławka Uniatowskiego. Od wielu lat jest też aktywnym artystą na scenie handpanowej.

Z kolei Hubert Kozera, znany głównie z produkcji koncertowych i organizacji backstagy Męskie granie 2023 czy Letnie Brzmienia 2021 i 2022, to pomysłodawca i producent wcześniejszych koncertów Morza Aniołów - Sopot Molo Festival, Mela Koteluk, Bolewski & Tubis o wschodzie słońca.

- To co jest najbardziej wyjątkowego w tej akcji, to intencja zaangażowanych ludzi, którzy w tym dniu wstają w środku nocy, by być na plaży przed wschodem słońca, wejść do zimnej wody i pokazać swoje wsparcie i solidarność z rodzicami i rodzinami, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy - mówi Joanna. - Pokazać, że nie są w tym sami i dodać im otuchy. Czasami tak niewiele może dać tak wiele.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama