Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Będzie więcej kursów autobusowych na Pomorzu. Są dodatkowe środki

Są dodatkowe środki dla przewoźników autobusowych, którzy zapewniają transport publiczny na terenach, gdzie jest niedobór połączeń kolejowych. Dzięki temu będzie jeszcze więcej połączeń, zwłaszcza w zachodniej części województwa pomorskiego.
Autobusy, Pomorze
Dodatkowe pieniądze trafią na Pomorze w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Autor: Gryf

Prawie 3 mln zł trafi do gmin, związku powiatowo-gminnego i samorządu województwa na dodatkowe przewozy autobusowe na terenie województwa pomorskiego. Pieniądze te trafią na Pomorze, o czym na konferencji prasowej poinformował wicewojewoda pomorski Emil Rojek, w ramach dodatkowego naboru wniosków z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dofinansowanie, dokładnie 2,93 mln zł, otrzyma ośmiu organizatorów transportu publicznego, w tym: sześć gmin, związek powiatowo - gminny oraz samorząd województwa pomorskiego. Najwięcej, bo prawie 2 mln zł otrzyma z tego naboru samorząd województwa pomorskiego – 2 mln zł. Podpisano już umowy o przekazaniu środków.

3 mln zł na dodatkowe autobusy na Pomorzu

– Najbardziej efektywnym sposobem organizacji transportu jest komunikacja kolejowa, ale nie wszędzie można ją doprowadzić. Stąd właśnie rozwiązanie autobusowe. Mamy, szczególnie w zachodniej części województwa pomorskiego, duże ubóstwo, jeśli chodzi o komunikację kolejową i transport autobusowy jest tam kluczowy – mówi wicewojewoda Emil Rojek.

W ramach dotacji zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów (od dwóch do nawet 20 połączeń) na liniach: Godziszewo - Maleni przez Tczew, Starogard Gdański - Tczew przez Swarożyn, Czarna Dąbrówka - Lębork przez Cewice, Słupsk - Miastko przez Kępice i Nowy Dwór Gdański - Gdańsk przez Ostaszewo.

W sumie do województwa pomorskiego w całym 2024 z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych trafi blisko 90 mln zł. Otrzyma je 43 organizatorów transportu na 538 linii komunikacyjnych. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama