Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Święto kota Rysia w Dzień Dziecka. Na przystanku odsłonią figurkę

Rudy kot Rysiu, który odprowadza na przystanek PKM Gdańsk Firoga panią Patrycję z synkiem, doczekał się nie tylko wielu publikacji w polskich i zagranicznych mediach, ale również swojej... figury. I to nie byle jakiej, bo stworzonej przez studentkę Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych Blankę Kamińską. Jej odsłonięcie zaplanowano w Dzień Dziecka. Oczywiście nie zabraknie na tym wydarzeniu samej „gwiazdy”, czyli... Rysia.
Kot Rysiu, PKM, Gdańsk
Fragment figury kota Rysia, która będzie odsłonięta na przystanku 1 czerwca

Autor: Facebook PKM

1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, na przystanku PKM Gdańsk Firoga nastąpi odsłonięcie figury kota. Tak, kota Rysia, którego historię już opisywaliśmy. Tak samo, jak wiele ogólnopolskich i zagranicznych mediów. Dlaczego historia kota Rysia jest tak ciekawa? Pierwsze skojarzenie jest oczywiście ze szkolną lekturą „O psie, który jeździł koleją”. Co prawda tamta historia skończyła się tragicznie, bo pies Lampo, który samodzielnie podróżował pociągami, sam zginął potrącony przez pociąg i w rocznicę tego wydarzenia odsłonięto mu pomnik. Kot Rysiu pociągiem nie jeździ, ale odprowadza na niego swoją panią – Patrycję i jej synka. Gdy ci już odjadą, kot grzecznie wraca do domu. Historię tę przed rokiem opisały w mediach społecznościowych Pomorska Kolej Metropolitarna.

Kot odprowadzał pasażerkę PKM. Teraz będzie miał swoją figurkę

I prawie idealnie w rocznicę opisania tej historii na przystanku PKM Gdańsk Firoga odsłonięty zostanie pomnik kota Rysia.

- Rocznicę postanowiliśmy uczcić odsłonięciem na przystanku PKM Gdańsk Firoga figurki kota Rysia, siedzącego przy ławce na peronie 1 i patrzącego na odjeżdżający pociąg – czyli dokładnie w takiej pozie, w jakiej przed rokiem wszyscy mogli go zobaczyć na naszych zdjęciach. W odsłonięciu swojej figurki uczestniczyć będzie również osobiście kot Rysiu wraz ze swoją panią Patrycją Makowską. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich miłośników kotów oraz kolei – zaprasza Pomorska Kolej Metropolitarna. 

Odsłonięcie figurki zaplanowano na godz. 11.15, a więc kilka minut po przyjeździe na przystanek dwóch pociągów z Kartuz i Gdańska Wrzeszcza, gdyż gospodarze wydarzenia zapraszają na tę uroczystość oczywiście tym środkiem transportu. Podobno dla tych, którzy przyjadą na to wydarzenie pociągiem, przygotowano małe niespodzianki. A tego dnia będzie można zdobyć też gadżet - brelok do kluczy z miniaturką figurki kota Rysia. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama