Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pociąg „Słoneczny” wkrótce na trasie z Warszawy na Wybrzeże

Już po raz osiemnasty Koleje Mazowieckie uruchamiają wakacyjne dodatkowe połączenie Warszawy z Wybrzeżem - pociąg „Słoneczny”, kursujący do Gdyni oraz Ustki. Ponadto w kilku terminach pojedzie pociąg „Słoneczny Bis”. To bardzo atrakcyjna możliwość dojazdu do miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem, z której w roku 2023 skorzystało blisko 78 tysięcy podróżnych. Pierwszy "Słoneczny" wyruszy na kolejowy szlak 22 czerwca.
Pociąg Słoneczny, Koleje Mazowieckie
Pociąg "Słoneczny" w charakterystycznych barwach Kolei Mazowieckich

Autor: Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie opublikowały informacje nt. pociągów "Słoneczny" relacji Warszawa – Gdynia Główna – Ustka oraz Ustka – Gdynia Główna – Warszawa, także „Słoneczny Bis” - w relacji Warszawa – Gdynia Główna oraz Gdynia Główna – Warszawa. Pierwszy z ww. pociągów kursować będzie codziennie od 22 czerwca do 1 września. "Słoneczny Bis" w dniach 6 i 7 lipca (wtedy w Gdyni odbywa się festiwal Open’er) oraz 15 i 18 sierpnia (pierwszy i ostatni dzień długiego weekendu sierpniowego).

Pociągi Słoneczne wracają na trasę! Łatwo dojedziemy nad morze

Jakie są zasady sprzedaży biletów? Wyłącznie na przejazd w jedną stronę konkretnym pociągiem, można będzie je nabyć w przedsprzedaży do 7 dni przed planowanym terminem podróży w: kasach biletowych, w biletomatach, w systemie sprzedaży internetowej, w aplikacji mobilnej: Kolei Mazowieckich, SkyCash i mPay, oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej – w dniu przejazdu. Czyli - od 16 czerwca można już będzie nabywać bilety na przejazd pociągiem "Słoneczny".

CZYTAJ TEŻ: Z Lęborka do Słupska i z powrotem tylko autobusem. Przerwa w kursowaniu pociągów

W przypadku "Słonecznego Bis" nabywać można będzie bilety od 30 czerwca na przejazd w dniu 6 lipca, od 1 lipca na przejazd w dniu 7 lipca,, od 9 sierpnia na przejazd w dniu 15 sierpnia oraz od 12 sierpnia na przejazd 18 sierpnia. Przewoźnik zwraca uwagę, że bilety na oba pociągi nie są wymienne, czyli bilet wydany na pociąg "Słoneczny" nie uprawnia do przejazdu pociągiem "Słoneczny Bis", i odwrotnie.

Oba pociągi są obsługiwane nowoczesnymi składami piętrowymi, pomalowanymi w barwy Kolei Mazowieckich. To tzw. pociągi "push-pull" - na jednym końcu znajduje się lokomotywa, ostatni wagon jest wagonem sterowniczym, czyli na stacji końcowej nie ma konieczności przełączania lokomotywy na drugi koniec składu. Koleje Mazowieckie eksploatują takie składy wyprodukowane przez firmy Bombardier i Pesa.

Bilet normalny na oba pociągi w relacji z Warszawy do Gdyni Głównej (i odwrotnie) kosztuje 60 złotych, bilet do Ustki 75 złotych. Oczywiście stosowane są wszelkie ulgi handlowe i ustawowe.

Pociąg Słoneczny. Jak kursuje? Rozkład jazdy

W przypadku relacji Warszawa - Ustka: wyjazd z Warszawy Zachodniej o godzinie 6.40, odjazdy z ważniejszych stacji pośrednich: Warszawa Centralna 6.50, Warszawa Wschodnia 6.58, Działdowo 8.19, Malbork 9.28, Tczew 9.40, Gdańsk Główny 9.57, Gdańsk Wrzeszcz 10.03, Gdańsk Oliwa 10.07, Sopot 10.13, Gdynia Główna 10.25, Wejherowo 10.46, Lębork 11.15, Słupsk 12.08, Ustka 12.22.

Pociąg "Słoneczny Bis" odjeżdżać będzie z Warszawy Zachodniej o godzinie 10.55, do Gdańska Głównego dojedzie o 14.23, do Gdyni Głównej o 14.48. Czyli w niespełna cztery godziny można dojechać ze stolicy na festiwal Open'er, co w przypadku jazdy samochodem raczej nie jest możliwe. W kierunku odwrotnym pociąg będzie odjeżdżać z Gdyni Głównej o godzinie 18.45, z Gdańska Głównego o 19.09, do Warszawy Centralnej dotrze o 22.10.

Pociąg "Słoneczny" będzie kursować w relacji z Ustki do Warszawy o następujących godzinach: odjazd z Ustki o 14.03. Godziny odjazdu z ważniejszych stacji pośrednich: Słupsk 14.30, Lębork 15.13, Wejherowo 15.40, Gdynia Główna 16.00, Sopot 16.09, Gdańsk Oliwa 16.13, Gdańsk Wrzeszcz 16.18, Gdańsk Główny 16.26, Malbork 17.00, Działdowo 18.11, przybycie do Warszawy Centralnej o 19.36.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama