Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chcą trenować w hali Olivia. Gdańsk ma pomóc hokeistom Fudeko GAS

Czy w hali Olivia będą mogli trenować zawodnicy innych klubów niż z GKS Stoczniowiec? Założyciele Gdańskiej Akademii Sportu Olivia i trenerzy hokejowej drużyny Fudeko spotkali się z dyrektorem Biura Prezydenta ds. Sportu w UM. Jednym z poruszanych tematów była uchwała, która ma pozbawić możliwości trenowania i grania w Olivii właśnie członków GAS Olivia, w tym pierwszoligowych hokeistów Fudeko.
Chcą trenować w hali Olivia. Gdańsk ma pomóc hokeistom Fudeko GAS
Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Lehmann, Adam Korol, Marcin Jędryczka i Josef Vitek

Źródło: Fudeko GAS Gdańsk

Założyciele Gdańskiej Akademii Sportu Olivia i trenerzy hokejowej drużyny Fudeko Josef Vitek i Krzysztof Lehmann spotkali się z Adamem Korolem, dyrektorem Biura Prezydenta ds. Sportu w Urzędzie Miejskim w Gdańsku i jego zastępcą Marcinem Jędryczką. Jednym z poruszanych tematów była sprawa uchwały Walnego Zebranie Delegatów GKS Stoczniowiec Gdańsk, która ma pozbawić możliwości trenowania i grania w Olivii właśnie członków GAS Olivia w tym pierwszoligowych hokeistów Fudeko.

O sprawie pisaliśmy wczoraj. Przypomnijmy tylko, że hala Olivia jest obiektem miejskim, którym zarządza i dzierżawi od miasta GKS Stoczniowiec. Problemem jest umowa, którą miasto Gdańsk podpisało jakiś czas temu z GKS Stoczniowiec na dzierżawę Olivii aż do 2036 roku. Na jej mocy GKS Stoczniowiec, z Markiem Kosteckim na czele, ustala stawki za korzystanie z lodowisk i decyduje, kto może trenować w Olivii, a kto nie. Sytuacja powtarza się od lat. Ostatnio raz cztery lata temu, kiedy na skutek systematycznie podnoszonych stawek za wynajem lodu w Olivii, z rozgrywek Polskiej Hokej Ligi wycofał się Lotos Gdańsk. 

GKS Stoczniowiec najpierw zgłosił swoją drużynę do tych samych, pierwszoligowych, rozgrywek co Fudeko GAS , a kilka dni temu Walne Zebranie Delegatów Stoczniowca podjęło uchwałę, na mocy której z infrastruktury „lodowej” może korzystać tylko GKS Stoczniowiec i drużyny grające w amatorskiej Trójmiejskiej Lidze Hokejowej. W uchwale czytamy m.in., że zakazuje się korzystania z Olivii „podmiotom prowadzących działalność w ramach struktur Polskiego Związku Hokeja na Lodzie”. Takim podmiotem jest Gdańska Akademia Sportu Olivia, która prowadzi nie tylko ligową drużynę Fudeko, ale także szkoli dzieci i młodzież. 

WIĘCEJ TUTAJ

W czwartek, 13 czerwca w Urzędzie Miejskim w Gdańsku doszło do spotkania, ale tylko dwóch stron, bez udziału przedstawicieli GKS Stoczniowiec. Po spotkaniu Fudeko GAS Gdańsk przesłał do naszej redakcji komunikat, w którym czytamy: 

„Dzisiaj zarząd GAS Olivia spotkał się z Adamem Korolem, dyrektorem Biura Prezydenta ds. Sportu w Urzędzie Miasta Gdańska oraz jego zastępcą Marcinem Jędryczką. Sezon 2023/24 został pozytywnie oceniony pod względem sportowym i promocji wizerunku Miasta Gdańska. Przede wszystkim usłyszeliśmy słowa uznania za reaktywację seniorskiej drużyny hokejowej w Gdańsku oraz mobilizację tak licznej grupy kibiców w ramach rozgrywek 1. Ligi PZHL. Tak duże zainteresowanie tą dyscypliną w naszym mieście i ogrom pozytywnych emocji wokół drużyny skłoniły Miasto Gdańsk do zwiększenia zaangażowania we wsparcie dla drużyny Fudeko GAS Gdańsk w różnych obszarach. Szczegóły nowej umowy są jeszcze dopracowywane, a jej podpisanie planowane jest w najbliższych tygodniach. Dziękujemy Miasto Gdańsk.” 

Na razie oznacza to tylko tyle, że... - Wraz z klubem mamy kilka pomysłów na poradzenie sobie z zaistniałymi problemami. Kiedy wypracujemy wspólnie stanowisko w tej kwestii poinformujemy o nim – powiedział nam Marcin Jędryczka, zastępca dyrektora Biura Prezydenta ds. Sportu w Gdańsku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama