Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Marsz dla Życia i Rodziny na ulicach Gdańska. To część Festiwalu dla Życia

Festiwal dla Życia odbywał się w niedzielę w Gdańsku - jego widowiskowym i szczególnym elementem by Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przeszli ulicami miasta, by zamanifestować swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz obrony życia. Marsz odbył się staraniem Archidiecezji Gdańskiej oraz Fundacji Activni.
Marsz Dla Życia i Rodziny w Gdańsku
Ulicami Gdańska przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny

Autor: Robert Rozmus | Zawsze Pomorze

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł w 2006 roku ulicami Warszawy, trzy lata później odbył się pierwszy taki marsz w Gdańsku. Z inicjatywą takich manifestacji wyszli zwolennicy promocji wartości życia od poczęcia i rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety.

– Marzymy o świecie, w którym wartość życia jest fundamentalna. Dzisiejszy świat niesie wiele zagrożeń i bardzo często ŻYCIE jest celem wielu ataków. Dlatego właśnie chcemy mówić i świadczyć o wartościach w sposób zgodny z ewangelicznym przykazaniem miłości bliźniego: w sposób radosny, pokojowy, ale jednocześnie stanowczy. Chcemy podkreślić to, że jesteśmy przywiązani do wyżej wymienionych wartości i mają one priorytetowe znaczenie w naszym codziennym życiu – piszą organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny.

Uczestnicy gdańskiego marszu spotkali się przy Kaplicy Królewskiej, potem przeszli ulicami: Grobla I, Szeroką, Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, 3 Maja do Placu Zebrań Ludowych.

Festiwal dla Życia obejmował wiele rozmaitych przedsięwzięć: od rekolekcji, Strefy Inspiracji, Strefy Aktywności po spotkania tematyczne z zaproszonymi gośćmi, do koncertów muzycznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama