Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zbigniew Rybak na muralu w Gdyni. Stworzył go Tuse [ZDJĘCIA]

Znany trójmiejski artysta Tuse poinformował o powstaniu nowego muralu, którego jest autorem. Tym razem bohaterem został nieżyjący już Zbigniew Rybak, założyciel Rugby Club Arka Gdynia.
Zbigniew Rybak na muralu Tuse
Zbigniew Rybak został bohaterem nowego muralu trójmiejskiego artysty Tuse

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Mural jest na ścianie budynku przy ul. Chabrowej 55 w Gdyni. Zbigniew Rybak to założyciel sekcji rugby w gdyńskiej Arce w 1996 roku. Był nie tylko jej zawodnikiem, ale i sponsorem oraz działaczem. Był także bardzo mocno związany ze środowiskiem kibicowskim i przez lata uznawany za lidera kibiców Arki Gdynia. To właśnie z tych kręgów wywodzi się działająca do dziś i grająca w ekstralidze RC Arka Gdynia

Zbigniew Rybak miał też udział w powstaniu stadionu rugby w Gdyni, który dziś nazywany jest „Narodowym”, a drużyna w późniejszych latach 4-krotnie zdobywała mistrzostwo Polski w rugby.

Zbigniew Rybak, mural, Tuse, Gdynia 2024

Gdynia: Zbigniew Rybak ma swój mural. Stworzył go Tuse 

Był bardzo lubiany i szanowany wśród kibiców piłkarskich klubów, także tych zwaśnionych z gdyńską Arką. Zbigniew Rybak zmarł nagle 22 grudnia 2022 roku w swoim domu w Suchym Dworze pod Gdynią. Miał 49 lat. W środowisku kibiców prowadzona jest zbiórka podpisów w sprawie nadania stadionowi rugby imienia Zbigniewa Rybaka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama