Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dni Starogardu Gdańskiego 2024. Poznaj gwiazdy i zmiany w ruchu drogowym

W piątek 21 czerwca rozpoczyna się wielkie świętowanie w Starogardzie Gdańskim i potrwa do niedzieli 23 czerwca. Każdego dnia będzie okazja do posłuchania dobrej muzyki. Uwaga - na czas Dni Starogardu Gdańskiego wystąpią utrudnienia w ruchu drogowego.
Dni Starogardu Gdańskiego 2024. Poznaj gwiazdy i zmiany w ruchu drogowym

Autor: Magdalena Dalecka

Dni Starogardu Gdańskiego 2024 rozpoczną się od koncertów na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny. W programie występy takich artystów, jak: Kubańczyk, Wilki,  Fat Beat Dj’s Team. Będzie także Piana Party.

Koncerty w piątek 21 czerwca

Pierwszego dnia na Stadionie Miejskim im. K. Deyny o godz. 20.30 usłyszymy najpierw zespół Wilki. Przeboje tego zespołu znają i lubią młodsi i starsi. Na scenie muzycznej królują już od ponad 30 lat. Wszędzie gdzie się pojawiają, gromadzą tłumy fanów.
Dwie godzin później na scenie zagości Kubańczyk, prywatnie Jakub Flas. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się przed kilkunastoma latami. Jest dyrektorem muzycznym, wokalistą oraz instrumentalistą. Jak sam przyznaje, miłością do hip-hopu zaraził go Pawbeats – polski producent muzyczny. Wśród najpopularniejszych singli Kubańczyka są Lady Pank, Pegaz oraz Spowiedź. 

Piątkowe świętowania zakończy Fat Beat Dj's Team i Piana Party.

Dni Starogardu Gdańskiego: sobota 22 czerwca

Sobota upłynie na atrakcjach w różnych częściach miasta. Na małej scenie na rynku w Starogardzie Gdańskim o godz. 16.00 wystąpi Don Vasyl, a właściwie Wasyl Szmidt, romsko-polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów piosenek, poeta i animator ruchu kulturalnego polskich Romów. Jest organizatorem i pomysłodawcą największego w Europie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów. 

Z kolei o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim wystąpi zespół Nocny Kochanek. To jeden z nielicznych rodzimych zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Nieczęsto zdarza się, aby zespół raczej cięższego brzmienia był chętnie słuchany nie tylko przez młodych ludzi, ale i dojrzałych. Jak zauważają znawcy tematu, w ich twórczości słychać inspiracje takimi zespołami jak np.: Iron Maiden, Judas Priest, czy Black Sabbath.

Dwie godziny później na scenie zagości Kwiat Jabłoni, prywatnie Katarzyna i Jacek - dzieci Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar. Na scenie muzycznej pojawili się w programie odkrywającym talenty muzyczne "Must be the music. Tylko muzyka". Wówczas jednak byli członkami innego zespołu. Debiutancki album studyjny Kwiatu Jabłoni ukazał się w 2019 roku. Od tej pory skutecznie podbijają scenę muzyczną. Sami siebie określają jako "offową" alternatywę.

Drugi dzień obchodów Dni Starogardu Gdańskiego zwieńczy występ Fat Beat Dj's Team'u.


Niedziela: piknik z Wierzyczanką

Niedziela tradycyjnie płynie pod znakiem "Pikniku z Wierzyczanką". Tym razem będzie orkiestrowo. O godz. 14.00 w Parku Miejskim zagra Orkiestra Dęta Starogardzkiego Centrum Kultury. Godzinę później z muzyką filmową koncertować będzie Orkiestra Kameralna Tricity. Od godz. 19.00 starogardzianie bawić się będą przy muzyce w wykonaniu Duetu Karo.

Utrudnienia w ruchu

Dni Starogardu Gdańskiego to duże wydarzenie plenerowe, stąd trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Skorzystać będzie można z następujących parkingów:

 • Parking ul. Pomorska (przy kościele św. Wojciecha)
 • Parking ul. Kanałowa (przy galerii Wierzyca)
 • Parking ul. Hallera (przy Kula Bowling)
 • Parking ul. Hallera (przy budynku OX American Pub)
 • Parking ul. Hallera (przy poczcie/przychodni)
 • Parking ul. Hallera (przy biedronce/parku miejskim)
 • Parking ul. Sobieskiego (przy Zespole Szkół Ekonomicznych)
 • Parking ul. Norwida (naprzeciw Lidl)
 • Parking ul. Rycerska (przy galerii Szwarc)
 • Parking ul. Kościuszki (przy Starostwie Powiatowym)
 • Parking ul. Kościuszki (pasaż handlowy)
 • Parking al. Jana Pawła (przy Aldi).

Miasto informuje, że czasowo zostaną zamknięte drogi i parkingi:

 • ul. Kanałowa – w dniach 21 i 22.06.2024 r.
 • Parking ul. Olimpijczyków Starogardzkich od 21 do 23.06.2024 r.
 • Parking ul. Hallera (przy Hali Sportowej im. Gerarda Podolskiego) 21 – 22.06.3024 r.
 • Parking al. Jana Pawła (przy Starogardzkim Centrum Kultury) 21.06 od 18:00 do 22.06 do 14:00.
 • Parking ul. Rynek (strona wschodnia, zachodnia, północna) od 20 do 22.06.2024.

Dodatkowo 22 czerwca w godzinach 13:30 – 14:30 nastąpią czasowe utrudnienia na trasie Starogardzkiego Korowodu tj. al. Jana Pawła, ul. Kościuszki, ul. Paderewskiego, ul. Podgórna, ul. Kanałowa, ul. Podgórna, ul. Rynek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama