Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Starogard Gdański: Pustostany zmieniły się w mieszkania

Kolejne rodziny otrzymały klucze do świeżo wyremontowanych mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej w Starogardzie Gdańskim. Lokale wykończone są „pod klucz”. Jeszcze niedawno były to pustostany.
Starogard Gdański: Pustostany zmieniły się w mieszkania

Autor: Magdalena Dalecka

Nad przemianą pustostanów w mieszkania czuwało Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Inwestycję dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat.

Powody do radości w czerwcu miało już łącznie 19 rodzin, które otrzymały klucze do wyczekanych mieszkań. 

Mieszkania zamiast pustostanów

- Mieszkania otrzymały rodziny, które figurowały na miejskiej liście wnioskodawców starających się o przydział mieszkania komunalnego – mówi Emilia Neumann z Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim. - Nowe lokatorki czekały na ten przydział pięć, sześć lat.

Jako ostatnie, klucze otrzymały trzy rodziny.

Dzięki pozyskanym przez miasto funduszom z Banku Gospodarstwa Krajowego ( 85 proc. kosztów remontu z Funduszu Dopłat) TBS mógł zlecić remont pustostanów w budynku przy ul. Grunwaldzkiej. Przeprowadzone prace zaowocowało trzema mieszkaniami: czteropokojowym, dwupokojowym i kawalerką. Wstawiono nowe okna, drzwi, położono panele podłogowe, kafelki w kuchni i łazience, zainstalowano sanitariaty oraz zlewozmywak i kuchenkę. 

- W pomieszczeniach wymieniona została instalacja elektryczna, wodnokanalizacyjna, a także źródło ciepła z centralnym ogrzewaniem – dodaje Magdalena Dalecka, rzeczniczka starogardzkiego magistratu.

Jak zauważył Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu, ten rok obfituje w radosne wydarzenia.

- Udało się nam pozyskać dodatkowe środki na realizację planów związanych z budową i remontem mieszkań – mówi prezydent. - Niedawno oddaliśmy do użytku dom wielorodzinny, w którym nowe życie rozpoczęło 16 rodzin. Dziś kolej na Państwa. Niech Wam się dobrze mieszka - dodał włodarz.

Na początku czerwca klucze do własnego "M" otrzymały, m.in. dwie panie, które mają dzieci z niepełnosprawnością.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama