Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tczew: Kanalizacja deszczowa została przebudowana

Zakończyła się przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w Tczewie. Polegała na budowie układów oczyszczania wód na kolektorach deszczowych odprowadzających wody opadowe i roztopowe z miasta do Kanału Młyńskiego. To niezbyt widoczna dla mieszkańców inwestycja, ale niezwykle ważna.
przebudowa kanalizacji deszczowej, Tczew
Przebudowano kanalizację deszczową w Tczewie. To kluczowa inwestycja dla miasta

Autor: UM Tczew

Zakończona została przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w Tczewie, która kosztowała blisko 2,2 mln zł. Polegała na budowie układów oczyszczania wód na kolektorach deszczowych odprowadzających wody opadowe i roztopowe z miasta do Kanału Młyńskiego. Chodzi o wylot nr III w rejonie ul. Armii Krajowej 70, za Szkołą Podstawową nr 8.

W Tczewie przebudowano kanalizację deszczową. To kluczowa inwestycja dla miasta

– Zrealizowane zostały dwa separatory substancji ropopochodnych, studnia połączeniowa oraz komora zbiorcza wykonana z dwóch studni z zamontowanymi klapami zwrotnymi, zapobiegającymi cofaniu się wód z Kanału Młyńskiego do separatora, oraz przewody dopływowe z rur żelbetowych – wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu.

W ramach zadania wykonawca nie tylko oczyścił wlot do Kanału Młyńskiego, ale i piaskownik. Sprawnie działająca kanalizacja deszczowa to większe zabezpieczenie przed podtopieniami okolicznych mieszkańców czy też działających na tamtym terenie firm.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama