Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zdobywca siedmiu Oscarów na otwarcie nowego sezonu Kina Letniego w Orłowie

Cykl spotkań ze światowym kinem w wyjątkowym otoczeniu mola w Orłowie, z widokiem na morze – początek już 24 czerwca.
Zdobywca siedmiu Oscarów na otwarcie nowego sezonu Kina Letniego w Orłowie

Autor: materiał prasowy

Przez całe wakacje odbędzie się 12 pokazów w poniedziałki i wybrane wtorki, od 24 czerwca do 6 sierpnia włącznie. Zobaczyć będzie można filmy światowego formatu i najciekawsze pozycje minionego roku z największych zagranicznych festiwali filmowych. 

– Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Gdyni Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Cannes, Berlinale, Wenecja, zdobyły Oskary czy Europejskie Nagrody Filmowe. Czeka nas więc wakacyjne kino w najlepszymi, najciekawszymi, a niekiedy i najbardziej kontrowersyjnymi pozycjami filmowymi, ale zdecydowanie obowiązkowymi do obejrzenia – zapowiadają organizatorzy.

(materiały prasowe)

Filmem otwarcia cyklu pokazów będzie najbardziej odjechany film ostatnich lat Wszystko, wszędzie, naraz” w reżyserii duetu Daniels, którzy rozbili bank na ubiegłorocznych Oskarach, zdobywając 7 statuetek – czytamy w zapowiedzi cyklu. – Jest to wybuchowe połączenie komedii, kina akcji, science-fiction z parodią kina gatunkowego i autorskiego, które nie tylko bawi, ale też przemyca cenne uwagi o współczesnym świecie. Z tegorocznych nowości zobaczyć będzie można tak mocne tytuły jak: dramat sądowo-rodzinny „Anatomia upadku” francuskiej reżyserki Justine Triet, za który zdobyła Złotą Palmę w Cannes i Oskara za najlepszy scenariusz oryginalny; „Obsesja” Todda Haynesa, nominowany do Złotej Palmy i Oskarów majstersztyk kina psychologicznego z rewelacyjnymi kreacjami Julianne More i Natalie Portman; „Perfect Days” mistrza europejskiego kina Wima Wendersa, będące afirmacją prostoty i piękna życia czy „Priscilla” Sophi Coppoli, opowiadający o burzliwym małżeństwie Elvisa Presleya i młodziutkiej dziewczyny. 

To nie koniec filmowych atrakcji.

Obejrzeć będzie można także: „Poprzednie życie” kanadyjsko-koreańskiej reżyserki Celine Song, współczesne love story, którego akcja rozgrywa się w wielkich metropoliach Nowego Jorku i Seulu; „Miłość bez ostrzeżenia” Rebecci Miller, błyskotliwą komedię o miłości, twórczości, kryzysie tożsamości utrzymaną w klimacie intelektualnych komedii Woody’ego Allena czy surrealistyczną komedię w konwencji filmów Michela Gondry’ego, Spike’a Jonze’a „Dream Scenario” Kristoffera Borgliego, w roli głównej z Nicolasem Cage'em, który z szarego, neurotycznego wykładowcy akademickiego zamienia się w celebrytę na miarę mediów społecznościowych. W programie nie zabrakło też surowego kina nordyckiego przepełnionego czarnym humorem. Zobaczymy dwa filmy islandzkie: surrealistyczne kino drogi Hilmara Oddssona „Matka siedzi z tyłu” oraz zwariowaną komedię „Latanie dla początkujących” Gunnara Sigurðssona

Każdy seans rozpocznie się od kilkunastominutowego bloku filmów krótkometrażowych - fabuł, animacji i teledysków - prezentowanych na festiwalach w Cannes, Wenecji czy Toronto. Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godzinie 21.30. na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni, wejście na plażę nr 17 (dojście od ulicy Świętopełka lub Plażowej). W przypadku złych warunków pogodowych pokazy będą przenoszone na inny termin.

Bilety: 19 zł. Więcej informacji: www.kinoletnie.info

Program:

 • 24. cze / pn / 21:30 / Wszystko wszędzie naraz
  Everything Everywhere All at Once, reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert, USA, 2022, 2h 20m
 • 25. cze / wt / 21:30 / Anatomia upadku
  Anatomy of a Fall, reż. Justine Triet, Francja, 2023, 2h 30m
 • 1 lipca / pn / 21:30 / Priscilla
  reż. Sophia Coppola, USA, 2023, 1h 50m
 • 2 lipca lip / wt / 21:30 / Strefa Interesów
  The Zone of Interest, reż. Jonathan Glazer, Wlk.Brytania / Polska, 2023, 1h 46m
 • 8 lipca / pn / 21:30 / Miłość bez ostrzeżenia
  She Came to Me, reż. Rebecca Miller, USA, 2023, 1h 42m
 • 9 lipca / wt / 21:30 / Bracia ze stali
  The Iron Claw, reż. Sean Durbin, USA, 2023, 2h 12m
 • 15 lipca / pn / 21:30 / Poprzednie życie
  Past Lives, reż. Celine Song, USA/Korea Płd., 2023, 1h 46m
 • 22 lipca / pn / 21:30 / Obsesja
  May December, reż. Todd Haynes, USA, 2023, 1h 53m
 • 23 lipca / wt / 21:30 / Matka siedzi z tyłu
  Á ferð með mömmu, reż. Hilmar Oddsson, Islandia/Estonia, 2022, 1h 52m
 • 29 lipca/ pn / 21:30 / Dream Scenario
  reż. Kristoffer Borgli, USA, 2023, 1h 40m
 • 5 sierpnia / pn / 21:30 / Perfect Days
  reż. Wim Wenders, Japonia/Niemcy, 2023, 2h 3m
 • 6 sierpnia / pn / 21:30 / Latanie dla początkujących
  Northern Comfort, reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Wlk. Brytania/Islandia, 2023, 1h 37m

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama